Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 09-05-05, 10:57
Discos Ο χρήστης Discos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 15-01-2003
Περιοχή: Αθηνα - Ηλιουπολη
Μηνύματα: 632
Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην Discos
Προεπιλογή

Καλημερα και καλως μας ηλθες. Ειναι χαρα μας να εχουμε νεα μελη στην παρεα μας. Ειμαστε και γειτονες. Οι αντλιες που λες ειναι υποθετω οι 6100 και οχι οι 7100, μαλλον μπερδευτηκες.Το συστημα της Tunze που μας λες με τον κοντρολερ και τις 2 αντλιες ειναι το ΤS24. To ιδιο εχω και εγω. Ειναι ενα εκπληκτικο συστημα, το οποιο μπορεις να ρυθμισεις σχεδον απειρα. Η σωστη τοποθετηση ειναι αντικριστα στο ενυδρειο μας και να κοιτιουνται μεταξυ τους.

Τις συγκεκριμενες αντλιες δεν τις εχω ανοιξει ακομα στο φουλ και παιζω απο 50% εως και 80%. Οταν δουλευουν στο φουλ η αμμος αρχιζει να ..πεταει... οποτε δεν με παιρνει . Τις αντλιες αυτες στα λιτρα σου χωρις κοντρολερ ειναι πολυ μεγαλες και θα εχεις τεραστια προβληματα. Ισως μπορεις να τις ρυθμισεις μεσω τις βιδας που ειναι πανω στο μεταλλικο κουτι που δινει την ισχυ στην τρομπα αλλα δεν εχεις ανεση στις ρυθμισεις. Δεν μπορεις να βαλεις το φωτοκυτταρο και αφαιρεις τελειως τις δυνατοτητες wavemaking. Δεν συστηνεται.

Τωρα για το προγραμμα, εχεις τον κοντρολερ η μονο τις αντλιες?
__________________

"Αυτος που δεν εχει κανει ποτε λαθος, ειναι αυτος που δεν εχει δοκιμασει ποτε κατι καινουργιο"
Albert Einstein

"Οταν λες παντα την αληθεια, δεν χρειαζεται ποτε να θυμασαι τι ειπες"
Μαρκ Τουαιην

Reef Keeping - Coral Magazine - Advanced Aquarist
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01415 seconds with 11 queries