Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 26-10-10, 12:40
Το avatar του χρήστη Geovai
Geovai Ο χρήστης Geovai δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-06-2010
Περιοχή: Περιστερι Αττικης
Μηνύματα: 385
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
τα σημεια που μου χτυπουν το καμπανακι ειναι τα εξης παραπανω..
αν μετρας με σταγονες και εχεις τετοιο πεχα...τοτε δεν ειναι καλο για τα ψαρια σου...
ισως να εχεις και αναλογα πολυ μαλακο νερο αλλα αυτο οι μετρησεις θα το πουν. τα ζωοτοκα γενικοτερα θελουν πολυυυ σκληρο νερο και αλκαλικο πεχα.
ενδεχομενως να εχεις εντερικα παρασιτα μιας και αναφερεις περιεργα περιττωματα...παραπανω δε μπορω να σε βοηθησω σε αυτο καθως δε με εχει απασχολησει
στη θεση σου θα εκανα συχνοτερες αλλαγες νερου εφου εχεις καποιο προβλημα....κοιτα αν ειναι να ανεβασεις τις σκληροτητες-πεχα σου και περιμενε αν ξερει καπιος να σου προτεινει καποιο φαρμακο για τα παρασιτα..

υ.γ. φυσικα θα πρεπει να ασχοληθεις και με την ιχθυοσυνθεση σου...
Ευχαριστω για την απαντηση γιατι εχω τοσες μερες το θεμα και δεν απαντησε κανεις! Για τις αλλαγες νερου που κανω λαθος στην συχνοτητα η στην ποσοτητα? το ph το μετραω με στικακια! και οσο για την σκληροτητα νομιζω πως πρεπει να ειναι ελαφρως σκληρο γιατι και με τις εξατμισεις που εχω και μερικες φορες συμπληρωνω με αποχλωριομενο βρυσης οποτε δεν πρεπει να ειναι αρκετα μαλακο. μολις παρω τεστ θα το τσεκαρω βεβαια!
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,04992 seconds with 11 queries