Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 16-01-08, 18:57
orck Ο χρήστης orck δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Περιοχή: Π.Φαληρο
Μηνύματα: 1.052
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην orck Send a message via Skype™ to orck
Προεπιλογή

Panos δεν ειμαι φιλολογος και για να πω την αληθεια δεν εχω κοιταξει λεξικο για την λεξη αλλα θα σου πω τι εχω καταλαβει εγω για την σημασια της λεξης

υπερχειλιση λεμε τον τροπο που βγαζουμε νερο απο το ενυδρειο ειτε για φιλτρανση και επιστροφη ειτε για αποριψη, γινεται συνηθως μεσω καποιας τρυπας στο κατω η πισω μερος του ενυδρειου η μεσω αυτων των περιεργων σωληνωσεων που συζηταμε εδω, σχεδον παντα γινεται με την βοηθεια της βαρυτητας

αναπληρωση λεμε το νερο που προσθετουμε για να καλυψουμε το εξατμιζομενο νερο απο το ενυδρειο μας η για να επιστρεψουμε φιλτραρισμενο νερο στη δεξαμενη μας, συνηθως γινεται με την βοηθεια αντλιας

πρακτικα μιας και εγινε υπομνημα καλο θα ηταν να αλλαξει ο τιτλος σε diy υπερχειλιση, χωρις τρυπα στο ενυδρειο

εγω θελω να κανω και τα δυο αλλα εδω ρωταω για τον πιο διακριτικο τροπο να βγαλω νερο απο το ενυδρειο μου μιας και δεν μπορω να κανω τρυπα πλεον


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PanosII Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο τίτλος του ποστ ειναι diy υπερχειλιση και εδω θα ήθελα να κανω μια παρατήρηση για όσους τυχών μελλοντικά διαβάσουν το ποστ.
Πρέπει να διευκρινίσουμε οτι την λέξη υπερχείλιση την χρησιμοποιούμε για συμπλήρωση νερου στο ενυδρείο, αλλα υπερχείλιση λεμε και για την επιστροφή του νερού σε ενα sub.
Ίδια λέξη με δυο διαφορετικές απαιτήσεις ροής.

Δεν κατάλαβα στις ερωτήσεις του φίλου ORCK τι θα ήθελε να κάνει από τα δυο, ουτος ώστε να απαντήσουμε με τον καλύτερο τρόπο.

Αυτό το λέω διότι έχει μπει σαν Υπόμνημα:

Πανος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01586 seconds with 11 queries