Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 28-12-02, 16:20
pavloukos Ο χρήστης pavloukos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 27-12-2002
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ, ΚΡΗΤΗ
Μηνύματα: 354
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην pavloukos
Προεπιλογή

Γιώργο ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σου. Έχω ήδη αρχίσει να ξεσκονίζω τα παλαιότερα posts του board. Συγκεκριμένα βρήκα ένα link για το 'στρώσιμο' ενός ενυδρείου (cycling) http://www.malawicichlidhomepage.com..._tank_gk1.html από τον Γ.Ρεκλό και θα ήθελα την γνώμη σου αν είναι αρκετό για να κάνω μια πρώτη αρχή.

Λοιπόν όσον αφορά το φιλτράρισμα, αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι σχετικά με το κατά πόσο καλά οξυγονώνεται (αν αυτή είναι σωστή λέξη) το νερό αν δεν έχουμε air pump. Εγώ νόμιζα ότι το air pump είναι απαραίτητο για αυτό το λόγο
Έχεις να μου προτείνεις ένα εσωτερικό ή εξωτερικό μηχανισμό φίλτρου; Δεν έχω επισκεφτεί ακόμα κάποιο pet store αλλά θέλω όταν πάω να είμαι προετοιμασμένος.

Επίσης, θα ήθελα να μιλήσω για την διακόσμηση. Το καλοκαίρι μάζεψα από παραλία στη νότια Κρήτη (Παλαιόχωρα) κάποιες πανέμορφες πέτρες κάπως μεγαλούτσικες καθώς και ρόζ ψιλό χαλίκι το οποίο χίλιες φορές προτιμώ από το ψέφτικο που κυκλοφορεί στην αγορά. Απλώς προβληματίζομαι επειδή ακριβώς βρίσκοταν σε επαφή με θαλασσινό νερό αν ενδείκνυται η χρήση τους σε γλυκό νερό ενυδρείου. Φυσικά είναι καλοπλυμένα με νερό. Βέβαια τίθεται και το θέμα των φυσικών φυτών εδώ ...

Αυτά για την ώρα ...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01401 seconds with 11 queries