Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #43  
Παλιά 04-07-12, 15:47
Το avatar του χρήστη Immortal
Immortal Ο χρήστης Immortal δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-06-2012
Περιοχή: Ζωγράφου
Μηνύματα: 269
Προεπιλογή

Για το θερμοστάτη απλά ρωτάω αν θα έχουμε κάποια διαφοροποίηση λόγω του ότι είναι εξωτερικός.
Οι πέτρες δεν ακουμπάνε τόσο στο βυθό. Είναι 2 δυάδες πετρών κολλημένες στις κορυφές τους ώστε να κάνουν και οι δύο σπηλιές. Κάπως έτσι /\

Στα σημεία που ακουμπάνε γυαλί έχω βάλει φουλ σιλικόνη (2-3cm ύψος) και πρακτικά το μέρος που είναι χωμένο στην άμμο είναι γύρω στα 2 cm... Δε σκοπεύω να τα μετακινήσω τώρα κοντά (ή καθόλου αν είναι δυνατό) καθώς στα σημεία που είναι δε μαζεύεται καθόλου "πουρί" οπότε δεν υπάρχει και λόγος... Σκεφτόμουν να βάλω στις τρύπες τους κάποιο moss για να δείχνουν πιο φυσικές αλλά το comet είχε άλλη άποψη οπότε περιμένω να πιάσουν άλγη.... Πάντως ο νέος μου φωτισμός τα σπάει (γνώμη μου βέβαια).
Τέλος να σου πω ότι με τον controller και τα ανεμιστήρια (4Χ67κυβικά+2Χ52κυβικά) η θερμοκρασία μου είναι σταθερά μεταξύ 26,3~26,9 χωρίς να παίζουν ασταμάτητα. Θεωρώ λοιπόν το εγχείρημα "ψυξη" επιτυχές.... Αυτά για σήμερα... Αύριο πάλι

GN!
-------------------------
Update 2:
Προστέθηκε και άλλη μια σειρά led αυτή τη φορά στα 12000Κ 90 εκατοστά ενυδρειακή αυτή τη φορά που βγάζει 13,7W και παίζει στα 24V. Φωτισμός ημέρας επαρκέστατος. Επίσης πήγα σε ηλεκτρολογίο και αγόρασα και τους λοιπούς αυτοματισμούς (μηχανικούς χρονοδιακόπτες για τα φώτα ημέρας και ένα κεντρικό πολύπριζο για να κολλήσω μέσα στο ντουλάπι των φίλτρων ώστε να παίρνουν οι κύριες συσκευές από αυτό ρεύμα). Αλήθεια με το χαμό καλωδίων που υπάρχει πίσω από τα ενυδρεία τι κάνετε? Πως το διαχειρίζεστε? Σκέφτηκα να πάρω αυτά τα συστηματάκια οργάνωσης καλωδίων αλλά κάποιες συσκευές θα χρειάζεται να μετακινούνται κατά τη διάρκεια συντήρησης και δεν θα είναι εύκολο να τις βγάζεις και να τις ξαναβάζεις στο σπιράλ... Τα φίλτρα για παράδειγμα δε γίνεται να μπουν στο σπιράλ
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Immortal : 04-07-12 στις 15:47 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01607 seconds with 11 queries