Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 06-08-18, 08:50
Νικολέτα Ο χρήστης Νικολέτα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2015
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Με το συμπαθιο αλλα να παραθεσω ενα παλιοτερο μου ποστ
Καλημέρα delta μου νομίζω είσαι λίγο υπερβολικός ( με φιλική διάθεση πάντα ) . Είναι πολύ γλυκό σαν κίνηση και το θεωρώ από τα πιο ωραία και ιδιαίτερα δώρα που μου έχουν κάνει . Ήταν τόσο γλυκούλια και τόσο όμορφα και εξάλλου ήξερε η φίλη μου ότι έχω πολλά ενυδρεία μεγάλα και οτι θα βρουν ένα καλό σπίτι να τα φιλοξενήσει πολύ καλύτερο από τα 60 λίτρα που τα είχαν μέσα μαζί με άλλα 10 black moor και 2 common . Ενταξει το παραδέχομαι οτι δεν είχα ποτε μου fancy πέρα απο τον κοκκινοσκούφη μου που ειχα για 3 χρόνια σε 120 λίτρα στο πρώτο μου ενυδρειο και μετα μου πέθανε . Εξάλλου αυτη ηταν και η αφορμη να γραφτω στο forum για να μαθω πράγματα . Ε κάτι έχω μαθει και εγω νομίζω :P . Και τα fancy λοιπον ειναι χρυσοψαρα τρωνε οτι τρωνε και τα μονοουρα κ καπως ετσι τα φροντιζουμε ολα το ιδιο ειναι πλασματακια του Θεου . Καθε φορα που παω σε πετ σοπ σπαράζει η καρδία μου να βλέπω χρυσόψαρα 100 σε 50 λίτρα το ένα πάνω στο άλλο , σκουλήκια να τα τρώνε ζωντανά , dropsy , ich , fungus όλα μαζί ... Τα λυπάμαι και λέω μέσα μου και να τα αγόραζα όλα να τα έβαζα στα ενυδρεια μου αυτοί οι πετ σοπάδες θα έφερναν κι αλλα γιατι να περάσουν αυτο το βασανιστικό θάνατο κι άλλα ψαράκια ??? Φυσικά δεν ειναι όλοι οι πετ σοπάδες ετσι αλλά ειναι οι 8/10 σιγουρα !!! Δεν ξέρω εάν σε έπεισα πάντως το θεώρησα γλυκιά κινηση εκ μέρους της . Ο καθένας βέβαια έχει την άποψή του και μπορεί να την υποστιρίζει και σε ευχαριστώ που μου είπες και την δική σου . Εξάλλου μαθαίνω ακόμη πράγματα και θα συνεχίσω να μαθαίνω για αυτα τα υπέροχα πλάσματα που λέγονται χρυσόψαρα . Και σύντομα θα κάνουμε και μια λιμνη ή μεγάλο κάδο ελαίων για να τα βγάλω έξω τα θηρία το χειμώνα και να μπουνε fancy στα μεγάλα ενυδρεια μεσα στο σπίτι . Α φυσικά σέβομαι την άποψή σου απόλυτα και συμφωνώ εν μέρει ότι τα ζωάκια ίσως είναι ελαφρώς άκομψο να τα κάνεις δώρο αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα έλεγα δεν τα θέλω αυτα τα μωράκια πάρτα πισω καντα οτι θέλεις .
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01537 seconds with 11 queries