Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 11-07-11, 16:40
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georod7 Εμφάνιση μηνυμάτων
εμενα παλι μου φαινεται....καπως....πως να το πω....περιεργο,μη λειτουργικο,δεν μπορω να βρω την καταλληλη λεξη!δηλαδη πες πως ξεπερνας ολα τα εμποδια και το φτιαχνεις(ασε που θα κοστισει ενα ματσο παραδες),μετα πως θα το χαρεις?θα ανεβαινεις σε σκαλα?ειναι το υψος που με χαλαει!!!
Αυτό είναι το τελευταίο που πρέπει να σκεφτεί! Υπερυψωμένη δεξαμένη θέλει υπερυψωμένο κιόσκι και κήπο. Ξύληνη κατασκευή δηλαδή. Ξεχνάς φαίνεται ότι θα τα βλέπει όλα τα από κάτω...με θέα!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αντωνης Πατρα Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι κατασκευαστηκε πριν 30 χρονια για δεξαμνη απλα.. για να υπαρχει νερο ευκαιρο για τα ζωα..αν ξεκινησω να φτιαχνω... στρωνω χωμα κατω και το κανω πρανες και μια πετρινη σκαλα (και με κροκαλα μου κανει) και ερχεται στο ιδιο υψος.. με γκαζον διπλα σαν λιμνη σε βουνο θα ειναι ομως αν γινει αυτο και βαλω μεσα 10-20 κοι πιστευω μετα απο 2 χρονια θα θελω να φτιαξω και 2η για τα μικρα.. εκτος αν τα δινω.. τι αντλιες θα θελω ομως ? για 50.000 λιτρα? βεβαια εχω κατι πομωνες για 3φασικο ρευμα..... θα μου φαει πολυ χρημα.. αν μπορουσα με καποιο τροπο να κανω αποσβεση με τον καιρο καλα θα ηταν.
Αντλίες ευτυχώς έχουμε πολλές επιλογές τέτοιων μεγάλων συστημάτων και μάλιστα οικονομικής κατανάλωσης, αφου΄στο εξωτερικό αυτά τα μεγέθη δεξαμενών είναι μεσαίου τύπου...

Αντώνη, θα μιλήσουμε λιγάκι αργότερα γι' αυτά, γιατί ειλικρινά δεν έχω χρόνο προς διάθεση λόγω του ότι από στγμή σε στιγμή θα πέσει για ακόμα μια φορά ο ηλεκτρισμός...
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01528 seconds with 11 queries