Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 21-01-05, 18:03
tasos Ο χρήστης tasos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 29-03-2003
Περιοχή: Ανοιξη Αττικης
Μηνύματα: 605
Προεπιλογή

Δεν μπορείς να βάζεις σκέτο απιονισμένο νερό στο σύστημα.Θα τους λείψουν ιχνοστοιχεία!!!Το φώς σου μου φαίνεται λίγο υπερβολικό,αν δεν θέλεις να βάλεις ''γρασίδια'' στο ενυδρείο!Το λίπασμα της seachem ίσως σου βγεί λίγο ακριβό για τόσα λίτρα,άσε που εγώ θα προτιμούσα την ψιλή άμμο για τους δίσκους και τα ψάρια που τους συνοδεύουν...!Τα κλόουν δεν θα ασχοληθούν με τους δίσκους από την εμπειρία μου ,παρα μόνο κατα την ώρα του φαγητού .Θα μεγαλώσουν όμως αρκετα ωστε να συμβάλουν στην αύξηση του βιολογικού σου φορτίου στο νερό .Όχι πλέκο,καλύτερα οτόκυνκλους και κάποια μέλη του γένους αγκίστρους!(husky jim ?) ,γιατί το πρώτο θα σου προκαλέσει κατα 80% προβλήματα με τους δίσκους.Για το μονομάχο δεν έχω να πώ τίπτα κακό,εκτός οτι δεν υπάρχει στο περιβάλλον του δίσκου-αν θέλεις βάλτον .Για τα κορυντόρας υπάρχουν πολλά άλλα ενδιαφέροντα είδη όπως cor.adolfoi -ψάξε και θα βρείς,μη βιαστείς!!Το ίδιο ισχύει και για τις κιχλίδες νάνους-πάντα μια αναλογια βέβαια ενός αρσενικού με 2-3 θηλυκές Είσαι σε καλό δρόμο,πάντως!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01399 seconds with 11 queries