Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #39  
Παλιά 20-12-12, 23:27
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ροδιτης Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας κ παλι.. Επανηλθα παλι πριν λιγες μερες παρελαβα το ενυδρειο μου ειναι αυτο που μου ειπατε (http://www.petsupermarket.gr/4005/%C...40cm-84lt.html)
Καλοριζικο, καλογεμιστο και καλως ηρθες στο club (ο αλλος τον εβαλε σε 120 λιτρα... χμμμ οντως πρεπει να κανουμε κλαμπ νομιζω )

Παράθεση:
κ σας ευχαριστω πολυ απλα θελω να μου πειτε απο το ιδιο σαιτ παλι τι λαμπες κ τι watt να παρω,
κοιτα, το συγκεκριμενο μαγαζι εχει τις flora glo που ειναι πολυ καλες λαμπες, αλλα για οικονομια παντα προτεινω τις sylvania grolux οι οποιες ειναι εφαμιλες αν οχι καλυτερες, δοκιμασμενες με αριστα αποτελεσματα και τις χρησιμοποιουν ολοι οι σοβαροι καλλιεργητες (μεχρι και καλλιεργητες καναβης ειδα να τις προτεινουν για "κρυφες" καλλιεργειες... πλακα πλακα αν μαλλον το συγκεκριμενο φυτο ειναι ευαισθητο και θελει σωστο φωτισμο ε αυτο λεει μαλλον κατι για τη συγκεκριμενη λαμπα )
Αν λογο αποστασεως παλι δε σε πολυσυμφερει να κανεις παραγγελιες απο διαφορετικα μαγαζια (grolux δε θα βρεις σε pet shops αλλα σε καλα ηλεκτρολογεια οπως ο Λετζος πχ ) τοτε παρε flora glo και μπορεις να τη συνδυασεις με μια sera tropic sun (απο τους αγαπημενους μου συνδυασμους)


Παράθεση:
ποσα κιλα χαλικι θελω περιπου για το συγκεκριμενο ενυδρειο?
γυρω στα 15? καλυτερα παρε και δευτερη γνωμη ομως γιατι δεν υπολογιζω ποτε με το κιλο αλλα με το ματι...
τεσπα καλο ειναι να φτιαξεις ενα βυθο γυρω στους 4-5 πονους ωστε να ριζωνουν σωστα τα φυτα
Παράθεση:
Για θερμανση ειδα αυτα (http://www.petsupermarket.gr/2843/%C...CE%B5-lcd.html) Αν εχετε κατι καλυτερο να μου προτεινετε καλως απλα θελω να τον εχω βασιλια τον μονομαχο !!
οι jager θεωρουνται καλυτεροι ποιοτικα αλλα προσωπικα ποτε δεν ασχοληθηκα τοσο με μαρκες ουτε και ξερω τι μαρκα θερμαντηρες εχω στα ενυδρεια μου (σιγουρα εχω διαφορες).
Προσωπικα δε μου ετυχε ποτε καποιο προβλημα...
Αν τωρα καει ποτε κανενας δεν τρεχει καστανο γιατι σε ολα τα ενυδρεια βαζω 2 ικανους για να το θερμανει και ενας μονος του (ελεγχονται με controllers φυσικα)
Γνωμη μου λοιπον, ο θερμαντηρας δεν ειναι τιποτα περισσοτερο απο μια αντισταση με ενα θερμοστατη, καλυτερα παρε δυο οικονομικους λοιπον και οποτε μπορεις επενδυσε σε ενα κοντρολλερακι παρα να παρεις εναν και ακριβο.

Παράθεση:
Φιλτρο μου προτιναν αυτο http://www.petsupermarket.gr/3094/%C...-75-150lt.html..
σουπερ ειναι, εγκρινω και επαυξανω.

Παράθεση:
Για οξυγονο θα χρειστω τιποτα η με αυτα ειμαι κομπλε?
οχι, δε χρειαζεται οξυγονο. Ειδικα ο μονομαχος αναπνεει κανονικο αερα (γι αυτο καλο ειναι να διατηρεις τον αερα υγρο με το καπακι η με κολπα οπως ζελατινη κτλ)

Παράθεση:
Συγνωμη για το πολλα λινκς αλλα θελω να κανω το σωστω για το ενυδρειο μου
καλα κανεις, αυτο σημαινει σωστη αρχη και η αρχη ειναι το ημισι του παντως
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01974 seconds with 11 queries