Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 12-07-12, 19:23
latremena Ο χρήστης latremena δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-05-2012
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 103
Προεπιλογή Βοηθηστε το guppy μου

Παιδια καλησπερα,

δε βρισκω καποια φορμα ασθενειων αν υπαρχει, σας τα στελνω ετσι και παρακαλω βοηθηστε με...
Εχω ενα 20λιτρο με ενα guppy (τωρα θα εφτιαχνα ενα μεγαλυτερο ενυδρειο-ελπιζω να το προλαβει) το οποιο απο το πρωι ειναι συνεχεια καθισμενο στο βυθο. Οι μετρησεις μου ειναι μια χαρα, δεν εχω αμμωνια και νιτρωδη (για νιτρικα δεν εχω τεστ, αλλα την τελευταια φορα που ειχα κανει μετρηση δεν ειχα προβλημα). Στην αρχη φανταστηκα οτι μπορει να φταιει η ζεστη (εχει ανεβασει μεχρι και 30, 30+ βαθμους το ενυδρειο, αν και οποτε μπορω αναβω aircondition και πεφτει). Μετα πηγα στο πετ σοπ και μου ειπε αυτος οτι μπορει απο τη ζεστη ν μην εχει μεσα πολυ οξυγονο. Πηρα και εριξα 2 ταμπλετες οξυγονου και εκανα και μια αλλαγη νερου 40% να πεσει η θερμοκρασια και να μπει προσθετο οξυγονο. Επισης επειδη ειδα οτι προσπαθουσε να κολυμπησει αλλα δε μπορουσε, εριξα φαρμακο esHa 2000 4 σταγονες (ελεγε 25 για 100 λιτρα). Μου το εδωσαν στο πετ σοπ, λεει πως κανει για πολλες παθησεις. Ολ αυτα τα εκανα πριν καμια ωρα. Δεν ανεβαινει στην επιφανεια, προσπαθει να κολυμπησει αλλα παθαινει το εξης: κανει σβουρες, σα να το παρασυρει το ρευμα και πεφτει με το κεφαλι...και ξανακαθεται ακινητο στο βυθο...τι να κανω; μπορω να το σωσω; πως; δε θελω να το χασω...παρακαλω βοηθηστε με!
__________________
25-5
4-6
6-6
Σας λατρεύω!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01443 seconds with 11 queries