Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 31-08-12, 18:50
komori Ο χρήστης komori δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-04-2010
Περιοχή: Κιλκίς
Μηνύματα: 368
Προεπιλογή

Στο ενυδρειο οπου εχει δυο συσταδες απο πετρες , κουμαντο κανουν δυο αρσενικοι.Στη μια συσταδα δεξια δεν αφηνει να περασει κανεις και τιποτα ο ενας αρσενικος.Στην αλλη μαζευονται ολα τα υπολοιπα ψαρια κι εκει γινεται ψιλοχαμος απο κυνηγητα και τσακωμους.
Πιστευω οτι φταιει οτι εχω μικρο ενυδρειο σε μηκος 1,20 αλλα και σε λιτρα 240 καθαρα υπολογιζω γι αυτο σκεφτομαι να κανω ενα μεγαλυτερο σε μηκος και να παω σε 1,80.
Οσο αφορα το αλλο ψαρακι τραματισμενο το εχω βαλει σε βαρελι αλλαγης νερου 30 λιτρα περιπου με αεραντλια , αλατι api και 2,5 ml melafix.Τωρα ειμαι στη δουλεια οποτε νεα το βραδυ.
Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι οταν τα φωτα ειναι σβηστα τοτε το κοπαδι ειναι στη μεση του ενυδρειου και κολυμπαει κανονικα χωρις πολλα πολλα ενω οταν αναβουν τα φωτα τοτε μαζευονται ολα στην αριστερη γωνια.
-------------------------
Δυστυχως οπως γυρισα το ψαρακι δεν αντεξε και εφυγε και παει.Το ασχημο ειναι οτι ακομα ενα ειναι στο στοχαστρο του αρσενικου το οποιο αν κρινω και απο το μεγεθος ισως ειναι και θηλυκο.
Καθεται πανω στην αριστερη γωνια και ολη την ωρα του ορμανε.Ο δε αρσενικος κυνηγαει οτι εχει μπροστα του. Τι να κανω?Να σβησω τα φωτα?Προσπαθω να πιασω το θυμα-ψαρι και να το βγαλω αλλα ματαια.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη komori : 31-08-12 στις 18:50 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01378 seconds with 11 queries