Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 16-07-09, 10:52
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Καλημερα !
Βασιλη,in the pond@ βοηθησες και μαλιστα πολυ ! σωστη προσεγγιση και επιβεβαιωνεις οντως οτι περα απο το φαγητο τιθεται και θεμα ελλειψης ιχνοστοιχειων. Μην ξεχναμε οτι και τα φυτα απορροφουν αρκετα ιχνοστοιχεια για την αναπτυξη τους ,κι εγω εχω πολλα φυτα.
Ισως να δοκιμασω καποιο απο τα προιοντα για γαριδες, οπως το shrimp tonic που βελτιωνει την χημεια του νερου για τις γαριδουλες.

Απο puritanos
Παράθεση:
Εκεί που είναι το πρόβλημα είναι η διατροφή σε αλγες και κάποιους ίσως μικροοργανισμούς που το δικό μας μάτι δε τους βλέπει και δεν μπορεί να ξέρει τι είναι αυτό που ψάχνουν για να φανέ.
Σκεφτηκα να αφηνω πλατιες πετρες σε νερο στον ηλιο να πιανουν αλγες και μετα να τις βαζω στο ενυδρειο, αλλα ειναι χρονοβορα διαδικασια και πρεπει να εχει κανεις πολλες πετρες και μεγαλο δοχειο για νερο, μιας και αργουν να πιασουν αλγη.

Απο puritanos:
Παράθεση:
Αυτό που θα πω μπορεί να είναι και τελείως άσχετο (μια και είμαι και άσχετος με την συγκεκριμένη κατηγορία) ίσως κανένα αποξεραμένο κέλυφος από θαλασσιά γαρίδα?? Λέτε να το φανέ???
Μονο απο θαλασσιά; αν ειναι μελιτζανί δεν κανει; Περα απο την πλακα τρωνε τα δικα τους κελυφη μετα την εκδυση και παιρνουν πισω καποια μεταλλα και ιχνοστοιχεια. Κελυφος απο θαλασσινες γαριδες ειναι πολυ σκληρο, δεν ξερω αν θα μπορουσαν να το φανε..
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01470 seconds with 11 queries