Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 06-12-07, 18:09
WILD_RIDER Ο χρήστης WILD_RIDER δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-11-2007
Περιοχή: .
Μηνύματα: 160
Προεπιλογή

Φίλε Μάριε
Μακαρι να μπορουσα ειλικρινα αλλα δυστυχως οι δουλειες με αναγκαζουν να ειμαι στην Αθηνα και να ησουν σιγουρος οτι αν ξανα-ερχομουν στην όμορφη Θεσσαλονικη, θα ειχα κι αλλους λογους να μεινω και λιγο (εκτος απο τα Oscar).
Φιλε Γιώργο
Χαλαρωσε τους τονους man δεν ειμαστε σε αντιπαραθεση και αλλωστε εκτιμω τις αποψεις σου. Εν ταχει θα σου πω: 1) Ειχα 8 Oscar αλλα εχασα 2 απο Cotton Wool (δες σχετικο post) και τωρα 1 απο παρασιτο (επισης σχετικο Post εδω). Άρα τωρα εχω 5 Oscar. 2) Λεει παρακατω σε ποσα λίτρα παραγραφοι Comments & Compatibility. 3) Το παραδειγμα με τις σαρδελες το θεωρω επιθετικο και δεν το σχολιαζω. 4) Όταν ειχα 8 σε 200 λιτρα αντιστιχουσαν 200/8=25 λιτρα ανα Oscar αλλα τοτε ηταν 4εκ το καθενα. Σε 15 ημερες (το ξαναειπα αλλα ισως δεν το προσεξες) που θα μεταφερθουν στα 600 λιτρα θα ειναι 7 τα Oscar που σημαινει 600/7 = 85 λιτρα ανα Oscar που ειναι οτι πρεπει. Αλλωστε για 2 Oscar η βιβλιογραφια προτεινει 130 λιτρα δηλ 130/2 - 65 λιτρα ανα Oscar. Οσο για το θεμα της αποδοχης των νεων απο τα παλια υπαρχει τροπος να γινει αρκει να υπαρχουν καποιες προϋποθεσεις και ακολουθηθει η καταλληλη διαδικασια!
Φίλη Rita
Δεν προσπαθησα να σε μαθω κατι ...... απλα απαντησα στο θεμα που εθεσες! Ουτε διεκδικω το αλαθητο για τις αποψεις μου και πιστευω οτι "γηρασκουμε αει διδασκομενοι"! Αρκει να εχουμε την υπομονη να εκφρασουμε τις αποψεις μας με κοσμιο τροπο και φιλικο τονο διοτι αν μη τι αλλο δεν εχουμε τιποτα να μοιρασουμε μεταξυ μας και ο καθενας στο τελος ειναι ελευθερος να κανει αυτο που θελει.

Τελος θα πω οτι υπαρχουν ανθρωποι που οταν τους μιλησεις face to face και μετα συζητησεις μαζι τους και εγγραφως (μεσω καποιου forum) μπορει να διαπιστωσεις διαφορες στην συμπεριφορα και την εκφραση τους. Επομενως καλο ειναι οταν διατυπωνουμε τις αποψεις μας εγγραφως (και επειδη ο αλλος δεν μας βλεπει για να δεις τις εκφρασεις του προσωπου μας) να καταβάλλουμε μια εξτρα προσπαθεια να τις αποδιδουμε σε οσο το δυνατο κοσμιοτερο τονο και υφος ωστε να αποφευγουμε τις ανωφελες και ανουσιες παρεξηγησεις. Αυτο τουλαχιστον προσπαθω να κανω εγω απο πλευρας μου ................
-------------------------
Τελος θα ηθελα να υπενθυμισω οτι ο τιτλος του θεματος ειναι "Που μπορω να βρω Oscar Βενεζουελας" και παρακαλω οποιος ξερει καποιο μερος να μου πει .......

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη WILD_RIDER : 06-12-07 στις 18:09 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01695 seconds with 11 queries