Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 20-07-08, 18:06
Το avatar του χρήστη mafia
mafia Ο χρήστης mafia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-07-2008
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτη
Μηνύματα: 94
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Tο φιλτρο αν μετακινειται ευκολα ,ναι βαλτο στο πλαι οπου θα μπορεις να το κρυψεις ευκολα στο μελλον με μια συσταδα φυτων.
Την δευτερη ερωτηση δεν την καταλαβα. Το νερο ποιο; του ενυδρειου;Ακομα και να ξεστησεις ολο το ενυδρειο, το 50% του νερου πρεπει να το κρατησεις για να διατηρησεις την βιολογια (και οχι τον βιοτοπο). Για να αλλαξεις θεση στο φιλτρο δεν χρειαζεται να αλλαξεις ολο το νερο! Εκτος και αν το φιλτρο ειναι κολλημενο στο τζαμι (δεν το ξερω το συγκεκριμενο ενυδρειο).Σκεψου και τη λυση του εξωτερικου φιλτρου που για μενα ειναι και η καλυτερη.
Το φίλτρο είναι κολλημένο με μαύρη σιλικόνη αλλά δεν μου φαίνετε δύσκολο να το βγάλω. Αν είναι βάζω το νερό του ενυδρείου σε κάποια λεκάνη μαζί με τα υλικά του φίλτρου και κάνω τι αλλαγή γρήγορα γρήγορα. Υπολόγισε όμως πως στο πλαϊνό τζάμι χωραει ακριβός δηλαδή με 2-3cm περιθώριο και δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να κρυφτεί από φυτά. Πάντως το φαντάζομαι πιο όμορφο έτσι. Όσο για το βιότοπο έκανα λάθος με τι λέξη εννοούσα βιολογία.
Για τα ψάρια δεν μου είπες αν εκτός το ζευγάρι gurami και το κοπάδι rasbora αν μπορώ να βάλω κάποιο ακόμα μικρό ζευγαράκι η κάποιο κοπαδακι. Όσο για το gibbiceps αποκλείετε να το κρατήσω? Είναι τόσο κακό για τα λύτρα μου(60)?
Και τέλος αφού τα φυτά τα βρίσκω πως και που να βρω πέτρες και ξύλο για διακόσμηση η έστω μια λίστα με ποια κάνουν να ψάξω.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01836 seconds with 11 queries