Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 23-11-12, 15:09
sunsity Ο χρήστης sunsity δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-08-2012
Περιοχή: Ηλιούπολη
Μηνύματα: 88
Προεπιλογή

Καταρχήν σε ευχαριστώ . Μεταχειρισμένα (ιδιαίτερα σε αυτό το φόρουμ) υπάρχουν πολλά φθηνά και καλά αλλα και καινούρια πχ. http://www.petsupermarket.gr/4012/%C...0cm-160lt.html , άλλα εκτός του ότι ήθελα πάνω από 1 μετρό μήκος τα περισσότερα λίτρα (ξέρω όσο περισσότερα τόσο καλύτερα ) θα ήθελαν πιο πολύ φως περισσότερη προετοιμασία νερού και αρκετά μεγαλύτερες αλλαγές νερού, επειδή τώρα αρχίζω να έχω την πρώτη επαφή με το χόμπι η προετοιμασία και οι αλλαγές ίσως με κούραζαν -ξενέρωναν άλλα και επειδή τα ωράρια της δουλειάς μου είναι πολύ περίεργα και απρόβλεπτα δεν ξέρω αν θα μπορούσα να έκανα όλες τις ρουτίνες ακριβός όπως πρέπει.

Αυτά τα σκεφτόμουν στην αρχή που δεν ήξερα την ''αίσθηση'' να έχεις κάτι τόσο όμορφο χαλαρωτικό και λίγο απαιτητικό μέσα στο σπίτι σου και στην τελική ίσως να μην μου άρεσε κιόλας....
Άλλα τώρα μέρα με την μέρα μου αρέσει όλο και ποιο πολύ (και είναι ακόμα άδειο !!!!!)
Και μη σου πω ότι αρχίζω και σκέφτομαι από τώρα το μέρος που θα βάλω το επόμενο 250+λίτρων !!!!

Και κάτι τελευταίο γιατί ίσως σε κούρασα.
Τελικά έχει άλλη αίσθηση να βλέπεις κάτι το οποίο έχεις φτιάξει πραγματικά από το 0 εσύ (έστω και ανολοκλήρωτο και με αρκετές ατέλειες ακόμα) και να ''καμαρώνεις'' απ'το να έχεις κάτι έτοιμο έστω και καλύτερο......
-------------------------
Genecr το γνωστό πλέων site http://www.theaquatools.com/building-your-aquarium μου βγάζει 5αρι χωρίς κόντρες αλλά όπως λέει και ο Exelix με κόντρες πάνω κάτω και στη μέση σε τόσο χαμηλό ύψος ελπίζω να μην έχω πρόβλημα.
Οι πιέσεις αν δεν κάνω λάθος είναι πιο μεγάλες σε σχέση με το ύψος και λιγότερο με το μήκος και στον πάτο έχω φενιζόλ 2 εκατοστά για να απορροφήσει τυχόν ανομοιομορφίες στην κατανομή του βάρους .

Και μην ξεχνάμε ότι έχω και το σκόρδο !!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sunsity : 23-11-12 στις 15:09 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01641 seconds with 11 queries