Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 19-01-03, 15:38
Odoiporos Ο χρήστης Odoiporos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: World
Μηνύματα: 78
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην Odoiporos Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Odoiporos Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Odoiporos
Προεπιλογή

Δεν γνωριζα οτι το Ancistrus Hoplogenys μπορει και "αλλαζει" το λευκό στα πτερύγια του σε γαλαζοπράσινο και ακόμα και το μαύρο ιριδίζει κάποιες φορές το ίδιο χρώμα. . εισαι σιγουρος οτι η αλλαγη του χρωματος οφειλεται στο ιδιο το ψαρι και οχι , ισως, στο φωτισμο σε συναρτηση με τις αντανακλασεις στα φυλλα των φυτων ή ακομα και στο γυαλι?? εμενα εχει μια εντονη παχεια λευκη γραμμη στο ραχαιο πτερυγιο και στην ουρα. φυσικα το σωμα μαυρο με παρα πολυ μικρες λευκες κουκιδες. μου κανει εντυπωση που μπορεις και τα βλεπεις μεσα στο ενυδρειο σου! εγω για να εντοπισω τον δικο μου πρεπει να κοιταζω καμια ωρα και να προσπαθησω να βρω αναμεσα στα φυτα και τα ξυλα (πανικος απο φυτα και ξυλα!!!) καποια λευκη γραμμη (ραχαιο πτερυγιο και ουρα). μονο ετσι ξερω οτι υπαρχει ή οτι ακομα ζει .
εκανες το Tetraplecomin λιπασμα?! τουλαχιστον κανει τιποτα? αν ειναι να πεταξω το Τetra FloraPride
εισαι μαλλον ενα βημα απο το να αποκτησεις πανω απο 2 ancistrus . προσπαθησε μπας και δεις πουθενα τιποτα αυγα. αντε με το καλο.
__________________
Stef
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01410 seconds with 11 queries