Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 12-02-13, 22:23
teenager22 Ο χρήστης teenager22 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-01-2013
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή Μεταχειρισμενο Ενυδρειο-Βοηθεια Στησιμο

Καλησπερα παιδες.ειμαι τελειως νεος στο χωρο αλλα με πολυ ορεξη.Απεκτησα προσφατα μεταχειρισμενο(εξαετιας μου ειπε) ενα ενυδρειο διαστασεων 1.20x40x60(υψος)της Juwel.Ο λογος που σας γραφω ειναι διοτι το συγκεκριμενο ενυδρειο εχει ξεχωριστο εσωτερικο χωρο για φιλτρο το οποιο δεν ξερω πως να γεμισω και με τι σειρα διαταξης.Ο τυπος που μου το εδωσε μου εδωσε και τα υλικα που ειχε το ενυδρειο





Δεν ξερω αν πρεπει να χρησιμοποιησω τα ηδη υπαρχοντα υλικα η να προσθεσω και αλλα.\Επισης ποια αντλια μου προτεινετε για τα λιτρα του(νομιζω 280)
Σκεφτομαι να το φυτεψω πρωτα με φυτα ευκολα που δεν χρειαζονται υποστρωμα. τα ψαρια που εχω μεχρι στιγμης ειναι 3 χρυσοψαρα(1 comet,2 fantail),1 gyreinochilos(καπως ετσι γραφεται)και ενα upside down catfish.Ξερω οτι θα μου πειτε να δωσω τα χρυσοψαρα να βαλω αλλα,ομως ειναι δωρο και τα λιτρα επαρκη για χρυσοψαρα.
αμμο μου εδωσε 20 κιλα ηφαιστειακη μικρο χαλικι πορωδες αλλα διαβαζοντας κατεληξα οτι πιθανον να τραυματισει τα ψαρια μου.χρωμα αμμου που θα μου αρεσε ειναι μαυρη.σ ενα pet sho μου πουλουσε βασαλτη ψιλλοκοκκο(σαν γυαλακι ηταν).ωραιο οπτικα αλλα επιφοβο?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01503 seconds with 11 queries