Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 01-05-09, 11:34
Το avatar του χρήστη gmanes
gmanes Ο χρήστης gmanes δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-02-2009
Περιοχή: Ηράκλειο - Κρήτη
Μηνύματα: 387
Smile Η πρώτη μου γέννα !!!!

Καλησπέρα!

Χτες είδα για πρώτη φορά τα μικρά από τα Hemichromis lifalili που φιλοξενούνται στο ενυδρείο μου και είμαι πολύ ευτυχισμένος, και είπα να μοιραστώ μαζί σας τη χαρά μου, αφού έτσι κι αλλιώς στο φόρουμ αυτό οφείλονται όλες οι γνώσεις μου!

Εδώ και αρκετό καιρό είχε σχηματιστεί το ζευγάρι αλλά επειδή το ενυδρείο είχε πολλές πέτρες και σπηλιές δεν είχα καταφέρει να δώ ούτε τα αυγά ούτε τα μικρά. Χτες το βράδυ όμως οι γονείς τα έβγαλαν για πρώτη φορά βόλτα και ήταν υπέροχο! Τα άφησαν περίπου μισή ώρα έξω και λίγο πριν σβήσουν τα φώτα τα ξαναμάζεψαν στη σπηλιά τους, για το βράδυ. Σήμερα από το πρωί έχουν αρχίσει να τα ξεναγούν και στο υπόλοιπο ενυδρείο! Είναι πραγματικά εντυπωσιακό το πόσο καλοί γονείς είναι, και πόσο πολύ τα προσέχουν! Μόλις πάει κάποιο να απομακρυνθεί, αμέσως το μεταφέρουν πάλι μαζί με τα υπόλοιπα!

Δυστυχώς δεν έχω τώρα τη μηχανή μου για να βγάλω κάποιες φωτογραφίες αλλά πήρα ένα μικρό βίντεο με το κινητό μου την πρώτη τους βόλτα:

http://www.youtube.com/watch?v=J9v2feMBZ4o
(φαίνονται τα μικρά και ένας από τους γονείς, νομίζω είναι η μαμά καθώς είναι αρκετά μικρότερη από τον άλλο)

PS: Ελπίζω ότι όλα θα πάνε καλά, οπότε αν κάποιος ενδοιαφέρεται για τα μικρά μπορεί να μου στείλει μνμ να παίρνει σειρά !!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01751 seconds with 11 queries