Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #41  
Παλιά 12-04-18, 15:56
Dimitris11 Ο χρήστης Dimitris11 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-02-2018
Περιοχή: Ιωάννινα
Μηνύματα: 129
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Diskus fan Εμφάνιση μηνυμάτων
Διάβασα όλο το θέμα κι έχω να σου πω μόνο αυτό...
ΠΡΙΝ ξανααγοράσεις οτιδήποτε σου προτείνουν στο κατάστημα κι έρθεις να το γράψεις (μου δώσανε το τάδε, γι' να κάνει αυτό)... ρώτα πρώτα εδώ ΑΝ σου χρειάζεται, για να γλυτώνεις χρήματα.
Κι ένας κανόνας για να σου μείνει (που αφορά το μέγεθος του ενυδρείου... και αναφέρθηκε νομίζω πιο πάνω από τον Κώστα)... όσο μεγαλύτερο, τόσο το καλύτερο.
Τα συνολικά λίτρα σου (αν και ήδη θα το έμαθες) τα υπολογίζεις... μετρώντας την στήλη του νερού (όχι τις διαστάσεις του τζαμιού εξωτερικά)... Μήκος Χ Πλάτος Χ Ύψος = και στην συνέχεια αφαιρείς ένα 10% (χονδρικά) για τον χώρο, που καταλαμβάνει ο διάκοσμος.-
καλησπέρα. καταρχήν να σε ευχαριστήσω και εσένα για τις πολύ σωστές συμβουλές σου και κατά δεύτερον που μπήκες στον κόπο να διαβάσεις το θέμα μου. σημαίνει ότι οι κόποι μου να τα γράψω δεν πάνε χαμένοι!

είχα μπει φουριόζος στο πετ σοπ τότε που έβλεπα τα ψαράκια να αρρωσταίνουν και για αυτό δεν είχα πολυτέλεια χρόνου να το ψάξω

ισχύει για το μέγεθος, σκανδαλίζομαι σε 120-150λίτρα να πάρω κάτι, αλλά είπα μιας και αυτό το μικρό το έχω μόλις 3-5 μήνες, ας δοκιμαστώ εδώ πρώτα και όταν τα καταφέρω σε αυτό και επιτύχω τις διαδικασίες τότε να πάω σε μεγαλύτερο. εδώ καλά καλά με δυσκολεύουν οι αλλαγές νερού στο 27άρι, σκέψου στο 150άρι
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01571 seconds with 11 queries