Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 18-01-08, 18:26
Το avatar του χρήστη Andreas301
Andreas301 Ο χρήστης Andreas301 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-06-2006
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 229
Προεπιλογή

Αγαπητοί φίλοι
χίλια ευχαριστώ για τα τα σχόλιά σας και τα καλά σας λόγια και τις κριτικές σας !!


Sonia, έχεις κάποιο δίκιο για την ιχθυοφόρτωση, αλλά δεν θα μείνουν όλα τα σκαλάρια, ελπίζω ένα ζευγάρι. Να μπορούσα να πιάσω και εκείνο το kubotai καλά θα ήταν. Από την άλλη πλευρά, νομίζω έχω καλή φίλτρανση και βοηθάνε και τα φυτά. Φυσικά πρέπει να υπάρχει και χώρος για τα ψάρια αλλα το σχέδιο ήταν να μείνει το ζεύγος, το κοπαδάκι, τα corydoras και οι otos. Ο ancistrus είναι 5 χρόνια στο ενυδρείο αυτό και είναι ο γενικός δερβέναγας.
Για τις πέτρες που λες, τώρα που το βλέπω ναι μάλλον θα πήγαινε καλύτερα μία μικρή ρίζα, θα το δω αυτό, μάλλον το συνήθισα και δεν το παρατήρησα ότι μοιάζει κάπως αφύσικο σε εκείνο το σημείο. Thanks!

Γιώργο, όλα καλά. Δυστυχώς δεν φτάνει το φώς για γρασίδια και τέτοια. Δεν είναι και λίγο βέβαια συνολικά σε watt αλλά όχι για πιο προχωρημένα κατά τη γνώμη μου. Βαρύ φυτεμένο προσπάθησα να κάνω αλλά με εύκολα φυτά. Από τη άλλη, μου αρέσει που άφησα ένα ξέφωτο με την άμμο να "βόσκουν" τα corydoras.

George όχι δεν προλαβαίνω και όσον αφορά το συγκεκριμένο νομίζω ότι άλλα ενυδρεία είναι κοντά στο πνεύμα του συγκεκριμένου διαγωνισμού όχι οι "τακτοποιημένες ή μη ζούγκλες" και επιπλέον, έχω ροδόστομους μέσα !

Steady η java fern είναι πιασμένη σε βραχάκια λάβας και σε ένα ξυλαράκι. Ξεκίνησε από τρεις ουσιαστικά μικρότερες συστάδες που αναπτύχθηκαν και με ταυτόχρονο ξαναφύτεμα κάποιων από τα νέα φυτά, έφτασε εδώ που έφτασε.

Παιδιά όπως είπα και αρχικά κάθε ιδέα και κρίση καλοδεχούμενη !!


__________________
Nemo solus satis sapit

*************
Φωτογραφίες και video από τα ενυδρεία μου



Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01816 seconds with 11 queries