Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 04-11-14, 15:09
Το avatar του χρήστη Michali[s]
Michali[s] Ο χρήστης Michali[s] δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-09-2013
Περιοχή: Athina - Glyfada
Μηνύματα: 274
Προεπιλογή

Καλησπερα σε ολους.

Επειδη συντομα θα ειμαι και εγω στην θεση του Stanis, παραθετω καποιες αποριες που εχω για να μην καταληξω να κανω πατεντες.

1. Μεχρι τωρα νομιζα οτι η χρηση κοντρα πλακε ηταν ψιλομονοδρομος δεδομενου οτι τα νερα του ενυδρειου λιγο η πολυ πεφτουν στο επιπλο σε αλλαγες κλαδεματα κτλ κτλ. Βλεπω οτι τελικα δεν ειναι ετσι. Τι αλλες επιλογες ξυλου υπαρχουν ?

2. Οταν λες Πολυκαρπε ασταρωμα μιλας για βελατουρα? Η υπαρχει ασταρι που δεν βαφει το ξυλο ( αφηνει το φυσικο χρωμα και νερα να φαινονται ) ?

3. 2-3 χερια βερνικωμα με τι βερνικι? Aquaxyll τυπου ( που ειναι και προστατευτικο ) η υπαρχει καθαρο βερνικι που ειναι για τον "καλλωπισμο" του ξυλου?

4. Βερνικωμα με πιστολι. Δεν εχω βρει βερνικι ( βεβαια μιλαω για τα βερνικια που περιεχουν και προστασιες ) που να εφαρμοζεται με πιστολι. Τουλαχιστον στο κουτι τους, ως τροπο εφαρμογης εχουν ρολο/πινελο/εμβαπτιση. Ποια ειναι αυτα τα βερνικια που εραρμοζονται και με πιστολι?

Το προβλημα ειναι οτι υπαρχει μεγαλη ποικιλια προιοντων για την ιδια δουλεια και καποιος απειρος ( σαν εμενα ) χανεται μπροστα στις επιλογες. Οποτε αν καποιος μπορει να απαντησει με παραδειγματα προιοντων ( ονοματα ) θα βοηθουσε πολυ.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01391 seconds with 11 queries