Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 20-06-16, 11:58
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aggelosangel Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ειπα αυτο ειπα οτι κανουν και αυτα καλα την δουλεια τους σαφος το μπολι ειναι κλασις ανοτερο αλλα εφοσον τα εχω πληροσει και εχω αρχιση μια χαρα ειμαι και με αυτα
Να παρεις και τεστ νερου (αμμωνια νιτρωδη νιτρικα) για να εξακριβωσεις οτι εστρωσε.
Μη καταληξει το ενυδρειο οπως τα περισσοτερα που στρωνονται με βακτηρια.

Επειδη οι γαριδες θελουν ωριμο βυθο, καλυτερα στηστο και βαλτο να δουλευει απο τωρα και βαζε για ρυπους τροφη σε αποχη στην επιφανεια του νερου. (βρες και διαβασε αναλογα θεματα)

Μεχρι τον Σεπτεμβρη που θα βαλεις ζωντανα, προλαβαινεις να διαβασεις και τα χρησιμα υπομνηματα.
Οπως και να αρχισεις να προετοιμαζεσαι για του χρονου το καλοκαιρι, αφου ψυξη θα χρειαστεις ετσι κι αλλιως. (μεχρι τον Μαιο πρεπει να εχεις ετοιμο το συστημα και οι κοντρολερ κανουν 30-40 μερες να ερθουν αποι Κινα)
Εκτος απο τον κοντρολερ, θελεις ενα ανεμιστηρακι konig 60mm, ενα τροφοδοτικο πολυπακ 3-12V 500mA, μια μπαλαντεζα για να βαλεις το τροφοδοτικο στον κοντρολερ, ενα 8αρακι καλωδιο για να δινει ρευμα στον κοντρολερ και καναδυο μετρα διπολικο καλωδιο για προεκταση των καλωδιων του ανεμιστηρα.
Κανενα 20αρικο συνολικα δλδ ολο το συστημα αυτοματης ψυξης (στο κοντρολερ μπορεις να συνδεσεις και τον θερμαντηρα τον χειμωνα αν θελεις)
Οδηγιες συνδεσμολογιας εδω http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=63223
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01474 seconds with 11 queries