Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 26-02-08, 14:08
alexinio Ο χρήστης alexinio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-02-2007
Περιοχή: Πεύκη
Μηνύματα: 839
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην alexinio
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xontros Εμφάνιση μηνυμάτων
Να και οι φωτογραφίες που υποσχέθηκα:

- Οι δύο πρώτες είναι το κουτί του ballast, GLO της Hagen. Η λάμπα είναι 15Watt, μου είπαν ότι παίζει και με το 30Watt ballast (στην ίδια ακριβώς τιμή) και όντως, μια χαρά δουλεύει. Άραγε, αν στο μέλλον χρειαστώ και 3η λάμπα, θα τη σηκώνει αυτό? Δεν το έχω ψάξει, όταν έρθει η ώρα βλέπουμε..
- Η 3η δείχνει τον τρόπο που κρέμασα τον ανακλαστήρα (πάνω στον οποίο στηρίζεται με τα πιαστράκια η λάμπα) από το καπάκι.
- Η 4η δείχνει τη θέση της λάμπας στο καπάκι.
- Στην 5η φαίνεται πώς έχω σφηνώσει τα καλώδια κάτω από την 1η λάμπα, και τα έχω δέσει μετά με tire-up. Και χωρίς τον ανακλαστήρα, νομίζω, στέκεται πάρα πολύ καλα..

Αυτά από μένα.. Νομίζω πάντως ότι σε σχέση με το Χρήστο, η λάμπα είναι σε πιο κεντρική θέση, και ίσως έτσι αποδίδει καλύτερα.

Ευχαριστώ!
Πόσο κόστισε αυτό περίπου?
Δεν έχεις τρυπήσει το καπάκι δηλαδή?Είναι τόσο ασφαλές να κρέμεται η λάμπα από τους ανακλαστήρες...?
Το σκέφτηκα και εγω αυτό για την κεντρικη θέση καθώς στα juwel [με μια λάμπα]ο φωτισμός δεν φτανει στα πίσω μέρη του ενυδρείου.
Οπότε όταν βάλω την λάμπα θα φροντίσω με τον ανακλαστήρα να διαχεώ το φως και στα ακριανά μέρη του ενυδρείου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01338 seconds with 11 queries