Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 10-08-13, 00:50
Το avatar του χρήστη capetanakis
capetanakis Ο χρήστης capetanakis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-04-2007
Περιοχή: Στοκχολμη
Μηνύματα: 285
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων


Η αληθεια ειναι πως ο ανθρωπος το κανει πιο ελεγχομενα απο τη φυση... Στη φυση γινεται τυχαια επιλογη και θα ηταν δυσκολο δια της φυσικης επιλογης να δημιουργηθει ενα τετοιο ψαρι. Βεβαια αν μιλαμε για καθαρους βιοτοπους χωρις τη μολυνση απο τον ανθρωπο, και δωσουμε ενα Χ χρονο (μπορει να ειναι και μερικες χιλιαδες η και εκατομμυρια χρονια, ασχετο) ειναι σιγουρο πως και στη φυση θα δημιουργουταν καποια στιγμη.
Απλα ο ανθρωπος με τις επιλεκτικες αναπαραγωγες επισπευδει καποιες φυσικες διαδικασιες.
Τωρα αν αυτο ειναι καλο η κακο, ειναι εντελως υποκειμενικο, αλλα οπως και να χει δε μπορουμε να το συγκρινουμε με τις εγκληματικες τακτικες των μεταλλαγμενων ψαριων
Φιλε συγνωμη αλλα διαφωνω σε ολα.Ο ανθρωπος δημιουργει υβριδια με στοχο την εμφανιση ενω η φυση την επιβιωση.
Τι εννοεις σε εναν καθαρο βιοτοπο η φυση σε μερικα εκατομμυρια χρονια θα εβγαζε εναν μονομαχο οπως της επιλεκτικης αναπαραγωγης?
Εγω θα πω την αμαρτια μου,μου αρεσουν πιο πολυ οι εργαστηριακοι μονομαχοι,αλλα ξερω οτι στην φυση δεν θα ζουσαν και πολυ.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01428 seconds with 11 queries