Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 20-08-09, 01:06
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
εκπληκτικο Αλεξανδρε!!!
ισως θα μπορουσε να βοηθησει μια επισημανση...υπαρχει μια συμμετρια στις 2 "πλαγιές"...σμιγουν ομοιομορφα στο κεντρο και σχηματιζουν ενα αναποδο ισοσκελες τριγωνο με την κορυφη στη μεση του ενυδρειου..νομιζω αν αφηνες τα φυτα απο τη μια μερια να μεγαλωσουν περισσοτερο απο αυτα της αλλης πλευρας και πετυχαινες μια ανομοιομορφια θα εδειχνε ακομη ωραιοτερο...τι λες?

υ.γ. εκανα ενα σχηματακι να καταλαβεις τι εννοω..
Πανο το ειδα, ειναι κατι που φτιαχνεται ευκολα με το καταλληλο κουρεμα. Σκεφτομαι ομως για να σπασω την συμμετρια να εβγαζα εντελως την blyxa που βρισκεται πισω και κατω απο το stargrass. Ετσι θα δημιουργηθει ενα σημειο διαφυγης και θα σπασει το σχημα του τριγώνου.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halvas69 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλέκο βγάλε αν μπορείς το δεξιό κλαδί-ξύλο.
Το ενυδρείο θα δείξει εντελώς διαφορετικό.
Πως δεν το σκεφτηκα?? Εισαι θεος !! Εχει κολλησει το μυαλο μου τοσο πολυ στο προηγουμενο aquascape που δεν μπορουσα να φανταστω την δεξια πλευρα χωρις ξυλο. Θα δω αν εχω χρονικο περιθωριο ομως να καλυψω τον χωρο με κατι αλλο. Αλλιως αναγκαστικα θα μεινει το ξυλο.
Εκτος...κι αν εβαζα αντι ξυλων πετρες αλλα Μεγαλες πετρες !

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ενυδρειο ειναι τελειο, απλα θυμιζει το προηγουμενο οπως ειπες και δεν προσφερει κατι καινουριο, τουλαχιστον σε οποιον εχει δει το "skeleton".
Αυτος που δεν το εχει δει, απλα θα παθει πλακα.
Εγω σαν Σπυρος θα ηθελα μονο, λιγοτερο πληθυσμο ψαριων να μη υπαρχει συνωστισμος στο καδρο και λιγοτερα ειδη ψαριων να μην μου "τραβαει" το ματι να ξεχωριζω τα ειδη κλπ, ετσι ωστε να προσεχω το γενικο στησιμο.

Καλη επιτυχια και παλι.
Σωστος σε ολα ! τα ψαρια ειναι τα ιδια που ειχα παντα. Απλως σημερα δεν ξερω τι τα επιασε και ειχαν βγει ολα βολτα.
Προσπαθουσα να τα τρομαξω για να κινηθουν χαμηλοτερα και σε κοπαδι, αλλα τιποτα αυτα !

Λοιπον παιδια βοηθησατε οσο δεν φανταζεστε !
Συμφωνα με τα παραπανω εφτιαξα στο photoshop πως περιπου θα γινει εφαρμοζοντας τις συμβουλες σας.
Για δειτε το και πειτε μου.. εμενα μου αρεσει περισσοτερο.

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01732 seconds with 11 queries