Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 22-03-06, 23:20
Το avatar του χρήστη CASPER
CASPER Ο χρήστης CASPER δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-09-2005
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 679
Lightbulb

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pritanis
τα ραμς θελουν ελαφρα χαμηλο Ph γυρω στο 7.
Το νερό μου (πάντα μιλάω για το παλιό ενυδρείο βέβαια. Για το καινούριο δε μπορώ ακόμα να πώ τι γίνεται) είναι περίπου στο 6,7 με ΚΗ στο 6 με την παροχή διοξειδίου σε λειτουργία. Χωρίς παροχή διοξειδίου (σήμερα που μέτρησα το ΡΗ δηλαδή) στο καινούριο, είναι 7,5. Η παροχή διοξειδίου θα λειτουργήσει σε μερικές μερούλες οπότε φαντάζομαι θα πάει στα "παλιά" επίπεδα. Αρα λογικά είναι εντάξη για τα ραμς μου.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pritanis
Tα αγγελοψαρα κολυμπουν ψηλα αλλα ενδεχεται να ειναι επιθετικα στα αλλα ψαρια, δεν νομιζω ομως να εχουν προβλημα οι μελανοταινιες.....
Μέχρι στιγμής συμβιώνουν μια χαρούλα με όλα τα υπόλοιπα.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pritanis
Το σιλβερ σαρκ πρεπει να ξερεις οτι μεγαλωνει αρκετα και θελει σιγουρα μια ομαδα απο αυτα για να ειναι χαρουμενο.....Ειναι πολυ ομορφος κολυμβητης και θελει μηκος για να κολυμπαει.....Νομιζω οτι ενα ισον κανενα αλλα αφου ειναι αδυναμια........
Είπαμε.... έχει ασυλια ο τύπος...Τώρα βέβαια αυτό που είπες δεν ξέρω αν σημαίνει ότι "ας είναι μόνο αυτός" , ή αν πρέπει να βάλω δύο ακόμα.
Απλά επειδή όπως ξαναέγραψα, τώρα με την αλλαγή και τη διαφορά μεγέθους του παλιου ενυδρείου με το νέο, εμένα μου φαίνεται ακόμα ότι χωράει κάτι εκατομμύρια ψάρια....ε... μην καταλήξω και δεν ξέρω που να τα χωρέσω. Γιαυτό και ρωτάω.
Υ.Γ. thanks για το link
__________________
Μαριλένα
το καμάρι μου
....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02334 seconds with 11 queries