Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 24-11-11, 22:42
Το avatar του χρήστη gemen
gemen Ο χρήστης gemen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-01-2010
Περιοχή: Ν.Κιλκις
Μηνύματα: 400
Προεπιλογή

δεν μπορω να καταλαβω ενα πραγμα.
πως μπορουν να συγκρινουν μια φερραρι με ενα κοινο αυτοκινητο?

ροη δυνατοτερη, (3500 to flyval ) ενω (1700 to eheim) σχεδον διπλασια ροη λοιπον
kαταληλο εως 1500 λιτρα ενυδρειο κανει το flyval
φιλτραρισμα (φουλ υλικα σφουγαρια) το flyval (καμια σχεση με το απλο μπλε απλο σφουγαρι των eheim και κομενο στο κεντρο για να χωραει η κεφαλη),
δυνατοτερη αντλια,
σωληνες 25/34 το flyval χωρις να πιανουν γλυτσα ποτε μα ποτε ( 16/22 η eheim πολυ πιο στενη λοιπον)
οικονομικη αγορα,(ιδιαιτερα στης μερες μας) 220 ευρω το flyval (ενω 300 ευρω το eheim)
μεγαλη χωριτικοτητα 20 λιτρα εχει το flyval το συγκρινουν με 12 λιτρα της eheim?
το μανομετρικο ειναι 3,2 του flyval με 2 και κατι της eheim ,
το eheim εχει πομπα για τα κενα αερος (ασε που μερικοι ακομη προτεινουν ρουφατε με το στομα το λαστιχο εποχες 2011) και το flyval εχει επεξεργαστη που κανει αυτη τη δουλεια 24 ωρες καθε μερα
σφιχτιρας με βιδα στους σωληνες πανω το flyval (τιποτα στο eheim ο κλασικος απλος τροπος της βανας)
τιτανιου 8 βιδες στο καπακι το flyval δεν θα σκουριασουν ποτε (η κλασικη πλαστικουρα στο eheim)
2 βανες αλλα... βανες στο flyval ποιοτητας κατασκευης αψογης και ασφαλειας


τι λενε ..... ποια κοντρα.θα μας τρελανουν? σε λιγο θα μας πουνε οτι δεν βλεπουμε και αυτα που διαβαζουμε. βλεπετε κατι να συγκρινεται?πιστεβεται οτι ειναι ιδια? οποιος το ξεκινησε αυτο γνωμη μου δεν εχει σχεση με φιλτρα.(μιλαω για την κοντρα ντε και καλα στο λιγκ σου κλεοβουλε)
δεν μπορουμε να συγκρινουμε αντλια 3.500 λιτρα με την μικρη της eheim
δεν μπορουμε καν να συγκρινουμε ενα φιλτρο που κανη 300 ευρω χωρις τα υλικα του με ενα που κανη 220 ευρω ειδικα στην σημερινη εποχη που τα πραγματα ειναι δυσκολα.

αρα εγω πιστεβω ουτε καν επρεπε να τα εχουν μαζι.ειναι δυο τελειως διαφορετικα φιλτρα. απλα το flyval υπερεχη σε ολα.ειται θελετε να το πιστεψετε ειτε οχι.καποια στιγμη ειναι καιρος να τα βλεπουμε πιο σφαιρικα τα πραγματα σε τετοιους ιδιαταιρους καιρους που ζουμε.

αυτη ειναι η δικη μου γνωμη

ΥΣ: δεν ειπες κλεοβουλε κατι για την ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ.μηπως δεν το ειδες με μαυρα γραμματα?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01551 seconds with 11 queries