Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 08-07-15, 19:43
ReaperX Ο χρήστης ReaperX δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-01-2015
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 36
Προεπιλογή

Kαλώς σας βρήκα!!

Tο έχω δει και το Rehau..Βγαίνει και αρκετά φθηνότερο,αλλά είναι 15 εκ. χαμηλότερο με αποτέλεσμα να προκύπτει μια διαφορά 24 λίτρων στα νούμερα που δίνουν,οπότε προτιμότερο δεν είναι αυτό με τα περισσότερα λίτρα;

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλως ηρθες!

Η αποψη του "θα τα κανω ολα με υπομονη και σωστα", ειναι οτι καλυτερο μπορεις να κανεις για ενα ενυδρειο. Απο εκει και περα, με διαβασμα και ερωτησεις μπορεις να κανεις τα παντα.

Για τον εξοπλισμο και το ενυδρειο που ρωτας, ολα ξεκινουν απο το ποσα χρηματα διαθετεις για πακετο ενυδρειο-φιλτρο-θερμαντικα σωματα για αρχη, που ειναι και το κυριο κοστος. Απο εκει και περα, τα αλλα σιγα-σιγα.

Τα 360 που κοστίζει το 1000ρι το anubias είναι στο max που διαθέτω..Θέλω να καταλήξω πρώτα στο ενυδρείο και μετά ξεχωριστά κοιτάω για φίλτρο θερμαντικό σώμα..

Συγκεκριμένα για φίλτρο είμαι μεταξύ Εheim professionel 3 2071 και Jbl Cristal Profi e901.Κλίνω προς το 2ο λόγω παραπάνω εγγύησης και πιο εύκολης εύρεσης ανταλλακτικών αφού τα εμπορεύεται γνωστό κατάστημα ωστόσο θα ήθελα τη γνώμη σας και πάνω σε αυτό.Θερμαντικό σώμα αντίστοιχα λέω να επιλέξω ίδιας εταιρίας με το φίλτρο που θα πάρω οπότε eheim jager ή jbl protemp 150 ή 200watt.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01459 seconds with 11 queries