Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 16-03-14, 01:36
Το avatar του χρήστη kapsok
kapsok Ο χρήστης kapsok δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-01-2010
Περιοχή: Alimos Attikh
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή micranthemum monte carlo- H Cuba των φτωχών

Παιδιά γράφω αυτό το ποστ γτ είμαι κατενθουσιασμένος με ένα φυτάκι που απ' ότι βλέπω στο forum δεν είναι και τόσο διαδεδομένο. Μιλάω για το micranthemum monte carlo το οποίο ίσως να μην είναι τόσο γνωστό γιατί μετονομάστηκε πρόσφατα (κυκλοφορούσε με το όνομα Elatine hydropiper αν δεν κάνω λάθος). Ο λόγος για τον οποίο έχω ενθουσιαστεί είναι γιατί πρακτικά έχω ένα φυτό σχεδόν ίδιο με την Cuba αλλά στο 05-06w/l και με DIY CO2 και μου διπλασιάστηκε σε 2 βδομάδες ήδη, σχηματίζοντας χαλί, χωρίς να σηκώνεται ψηλότερα όπως κάνει το HC όταν ψάχνει φως!!! Μου το πρότεινε το μαγαζί που ψωνίζω πλέον και εμπιστεύομαι και δε το πίστευα, το γράφει και η (παντα αισιοδοξη) Tropica στο site της ότι φτάνει 0.5w/l, οπότε τελικά είπα να το δοκιμάσω. And it works my friends. Τα πρώτα δείγματα λοιπόν είναι ενθαρρυντικά, φαίνεται ότι επιτέλους βρήκαμε το "γρασιδάκι των αρχαρίων" (που βάζω και τον εαυτό μου μέσα). Θα σηκώσω φωτογραφίες από το αρχκό φύτεμα, από το που βρίσκεται τώρα και μετά από λίγο καιρό για να δούμε αν δικαιολόγησε τον ενθουσιασμό μου τελικά.
Αν κάποιος το έχει καιρό ας μας πει γνώμες!
http://www.tropica.com/en/plants/pla...n.aspx?pid=025
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01441 seconds with 11 queries