Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #31  
Παλιά 14-03-17, 18:25
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.387
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fantomas Εμφάνιση μηνυμάτων
εδω ειμαι και παλι, ηδη επλυνα την πρωτη λεκανη αμμο που μαζεψα απο την παραλια, ( διαλεξα σκουροχρωμη για να μην στρεσαρονται τα ψαρια -ειμαι σιγουρος πως καπου το διαβασα στο φορουμ-) και ερχομαι τωρα στο θεμα..την επλυνα μεχρι που σταματησε να βγαζει <<αφρους>>δλδ βρωμα, και ρωτω, την βαζω στο ενυδρειο? την βάζεις ξεκιναω να ριξω και νερο με την αντλια ανοιχτη και με βαμβακι ωστε να γινει μια φιλτρανση ακομα? ναι και μετα να κανω αλλαγη στο νερο και να στησω το φιλτρο μου με τα μακαρονια/σφουγγαρια του?το εσωτερικό φίλτρο βάλτο να δουλεύει βάζοντας μόνο ενυδρειακό βαμβάκι (αν έχεις και άνθρακα καλό είναι για 2-3 μέρες) να τραβήξει ότι σκουπίδι υπάρχει ή παιρνω τα μακαρονια μου απο το φιλο που τα συντηρει στο ενυδρειο του και ξεκιναω κανονικα? μετά αφαίρεσε τα και βάλε τα κανονικά υλικά και είσαι έτοιμος να βάλεις τα πρώτα ψάρια εφόσον και οι μετρήσεις είναι καλές- αν δεν βάλεις αμέσως ψάρια τότε μέχρι να έρθουν πρέπει να ταΐζεις τη βιολογία βάζοντας τροφή σε τούλι ή καθαρή αμμωνία και αν κανω το πρωτο οσο το νερο καθαριζει και το γυριζει η αντλια, δν υπαρχει περιπτωση να χαλασει χωρις βιολογια? μπορει να ακουγουνται λιγο χαζα αλλα καλυτερα να ρωτησω παρα να ψαχνομαι πως θα διορθωσω το οποιο λαθος!!!!
και καλά κάνεις και ρωτάς
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01613 seconds with 11 queries