Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #99  
Παλιά 08-06-17, 10:24
Το avatar του χρήστη tsala
tsala Ο χρήστης tsala δεν είναι συνδεδεμένος
Goldyrator
 
Εγγραφή: 11-04-2012
Περιοχή: Δράμα - Βέροια
Μηνύματα: 6.445
Προεπιλογή

εχω μια σκουπα βυθου , βασικα τρομπα λαδιου ειναι, αυτη και 10 μετρα λαστιχο ποτισματος 1/2" , για να φτανει στην τουαλετα.
κλεινω φιλτρο , βαζω τρομπα στο ενυδρειο και συνδεω το λαστιχο , οπου καταληγει στην αποχετευση, μια τρομπια και κατεβαινει νερο.
βγαζω οσο θελω, το σταματαω και το μαζευω.

εχω ενα κανιστρο 10" με φιλτρο ανθρακα κι ενα 500αρι θερμαντηρα μονιμα μεσα στο διαμερισμα της αντλιας του φιλτρου.
κουμπωνω το φιλτρο ανθρακα στην βρυση του κηπου (ή σε μπαλκονι , ή και μεσα στο σπιτι αν θελει καποιος ,μπορει να το εχει μονιμα) κι εχω παρει 20 μετρα φ6 λαστιχο για να φτανει απο τον κηπο στο σαλονι.
βαζω τον θερμαντηρα στην πριζα, το λαστιχακι στο διαμερισμα της αντλιας/θερμαντηρα και ανοιγω την βρυση.

το νερο θερμαινεται καθως πεφτει στο διαμερισμα, ενω ρυθμιζω και την αντλια σε χαμηλη ροη και την βαζω σε λειτουργια.
οτι μπαινει απο το σωληνακι , το πεταει η αντλια στο ενυδρειο.

η διαδικασια γινεται σχετικα αργα, κανω εως και 80% αλλαγη με θερμοκρασια το πολυ -1 βαθμο απο την αρχικη.


Μπορει να ακουγετε μπελας , αλλα δεν ειναι, σε ολη την διαδικασια παρακολουθω απο τον καναπε το ενυδρειο να αδειαζει-γεμιζει.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01627 seconds with 11 queries