Θέμα: water in
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #32  
Παλιά 12-09-11, 10:20
piannino Ο χρήστης piannino δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-07-2011
Περιοχή: kallithea
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή Waterinn

Χαίρομαι που διάβασα αυτό το θέμα καθώς και εγώ θεορούσα ότι το Waterinn είναι τα "Carefoour" τον ενυδρειακών προιόντων, καθώς δεν μπορείς να τα χαρακτηρίσεις "Jumbo" λόγω τον τιμών τους.

Το συγκεκριμένο κατάστημα το οποίο επισκεπτόμουνα συχνά παρόλες τις ψηλές τιμές του μου φέρθηκε πολύ λάθος εώς απαράδεχτα σε δύο περιστατικά με αποτέλεσμα να έρθω σε σύγκρουση και να τους πώ ότι δεν θα ξαναπατήσω εκεί μέσα.

Λέτε ότι είναι επαγγελματίας ο άνθρωπος και το να τον κράζουμε δεν είναι σωστό καθώς έριξε λεφτά εκεί μέσα? Τα δικά μου λεφτά τα σκέφτηκε κανείς?

Ε λοιπόν ονομάζομαι Οδυσσέας Χριστοφορίδης και δεν διστάζω να πώ επίσημα την εμπειρία μου και ας έρθει ο υπεύθυνος να με διαψέυσει.

Πρίν περίπου ένα μήνα πήγα στο Water Inn και αγόρασα μία γείωση (25 ευρώ )..... Η γείωση στις γνωστές συσκευασίες που έχουν ενα χαρτονάκι απο πίσω και ένα διάφανο πλαστικό μπροστα.

Όταν έβαλα την γείωση στο ενυδρείο μου, ανέβηκε η τάση στο ενυδρείο μου και έπεσε η ασφάλεια....Λέω τι στο καλό, κάτι πεζει με τα ηλεκτρολογικά μου, καθησα όλη μέρα να το ψάξω και τελικά έφερα ηλεκτρολόγο και μου είπε πως όλα είναι οκ. Πάω σε άλλο κατάστημα αγοράζω μια άλλη γείωση και δουλεύει κανονικα... Παίρνω στο Waterinn για αλαγή προιόντως και μου λένε ότι επειδή πέταξα το 10 cm χαρτονάκι που υποτίθεται ήταν η θήκη του δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Τσακώθηκα στο τηλέφωνο προκειμένου να μου πεί να πάω απο εκεί να μιλήσω με τον υπέυθυνο μπας και γίνει κάτι.

Το περιστάτικο απο πάνω όμως δεν είναι τίποτα, λές ντάξει μπορεί όντως να χρειάζονται την συσκευασία αλλιώς μπενουν μέσα 25 ευρώ και τελικά δεν πήγα απο εκεί και ούτε το πείρα κατάκαρδα.

Το δεύτερο όμως περιστατικό έιναι απαράδεκτο!

Πηγαίνω για ψώνια στο WaterInn κατεβαίνω κάτω στα φυτά και ζητάω ένα Defuser για co2, Λέω στον πωλητή θέλω κάτι φτηνό και απλό.

Μου προτείνει λοιπόν ένα της Denerle στα 10 ευρώ και 50 λεπτα....Καλά λέω τόσο ακριβό ένα γυαλάκι με τρύπες? τεσπα το πέρνω.

Αγοράζω και 3-4 φυτά, πάιρνω αντιχλώριο και 4 γαρίδες και παώ στο ταμείο.

Μου λέει η ταμείας 64 ευρώ, τα πληρώνω και φεύγω. Στον δρόμο η κοπέλα μου κοιτάζει την απόδειξη και βλέπει οτι το Defuser μου το χρεώσανε 26 ευρώ... Μου λέει καλά αυτό το Defuser πανάκριβο. Το βλέπω γυρνάω πίσω και τους εξηγώ ότι εγώ 26 ευρώ για ένα τζαμάκι δεν δείνω και θα ήθελα τα λεφτά μου πίσω (μόνο για το defusser, το οποίο ήταν στην θήκη του άθικτο) Τελικά κατεβαίνω κάτω στον πολητή του το δείνω πίσω και παιρνω κάτι ξύλινα που είχανε με 3 ευρώ τα οποία δεν ανέφερε κάν ο πολητής όταν του είπα θέλω κάτι φτηνό και απλό (Δεν είναι Denerle βλέπετε) πάω στο ταμείο και περιμένω τα 23 ευρώ διαφορά πίσω. Η ταμείας λοιπόν μου είπε ότι επιστροφές ΔΕΝ γίνονται και πως θα πρέπει να αγοράσω κάτι άλλο. Της είπα ότι τα χρειάζομαι τα λεφτά και πώς δεν φταίω εγώ αν ο πολητής λέει άλλα και εσύ χτυπάς άλλα στο ταμείο αλλα ακόμα και μετά απο καυγά, ακρη δεν έβγαλα καθώς η πολήτρια αρνήθηκε κατηγοριματικά να μου δώσει τα λεφτά μου πίσω.

Αυτή είναι η εμπειρία μου, και όπως δεν θα δίσταζα να πώ κάτι καλό όπως έχω κάνει στο παρελθόν για ένα κατάστημα όπως πχ το Petcumulus δημόσια σε φορουμ το οποίο μου έχει φερθεί ΑΨΟΓΑ ώς πελάτη, έτσι δεν θα διστάσω να πώ και κάτι κακό για καταστήματα όπως το WaterInn. Έτσι είναι όμως αυτά τα απρόσωπα καταστήματα, όλα έχουν υπαλλήλους και έναν υπεύθυνο και απο ότι φαίνεται οι πελάτες δεν έχουν πια "Παντα Δικιο"
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01824 seconds with 11 queries