Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 25-07-16, 00:54
GIANNHS KOI Ο χρήστης GIANNHS KOI δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-11-2013
Περιοχή: Attikh
Μηνύματα: 84
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τάκης Εμφάνιση μηνυμάτων
Σκεφτείτε και το άλλο
ο Γιάννης σύμφωνα με την εμπειρία του μιλάει για παράσιτα,
από την άλλη και εγώ θεωρώ ατυχία να πεθάνουν μέσα σε ένα βράδυ από παράσιτα τόσα ψάρια,
μήπως όμως υπάρχει συνδυασμός ;
Υγιεί ψάρια σίγουρα αντέχουν τόσες ώρες σε τόσα λίτρα χωρίς ανατάραξη,
μήπως όμως λόγω του παράσιτου είναι πιο αδύναμα και πιο ευαίσθητα και ο συνδυασμός αυτός τα έστειλε;
Υποθέσεις κάνω
Παιδιά συμφωνώ και λέω το εξής.
Το βράδυ η θερμοκρασίες πέφτουν δεν είναι 40 βαθμοί η ιχθυοφόρτωση είναι πολύ μικρή για να γίνει αυτή η ζημιά μέσα σε 15 ώρες, συν ότι τα λουλούδια αποδεσμεύουν οξυγόνο. Το άλλο θέμα είναι ότι εγώ βλέπω υποτυπώδη βιολογία και αερισμό (αυτό που λέω χρόνια ) παρόλα αυτά τα ψάρια είχανε μάθει να ζούνε και να μεγαλώνουν σε ένα τέτοιο περιβάλλον την φόλα την αρπάξανε πριν δεν θέλει και πολύ σε τέτοιες συνθήκες να κολλήσουν παράσιτο που είναι η αρχή του κακού το έξω παράσιτο το εντοπίζεις πολύ εύκολα και σου δίνη χρόνο να αντιδράσεις πριν σου κάνει δευτερογενή λοίμωξη. Το έσω παράσιτο δεν εντοπίζετε εύκολα πρέπει να έχεις μεγάλη εμπειρία και να δράσης έγκυρα μπας και προφθάσεις κάτι. Διαφορετικά τα ψάρια φεύγουν ακλαφτα ομαδικά και σαν κουκλιά όπως στη φώτο . Για να χαθούν ψάρια από οξυγόνο θα έπρεπε σε αυτά τα κυβικά να είχε δεκαπλάσια ιχθυοφόρτωση ίδιες συνθήκες, και πάλη κάποια θα σωνόντουσαν. Επίσης εμένα προσωπικά όταν ήρθαν κάποια ψάρια από την Ιαπωνία 50 ζώα 10cm το ένα ταξιδέψανε για 20 ώρες σε μια σακούλα με 30/40 περίπου λίτρα νερό και άλω τόσο οξυγόνο όλα ήρθαν τελεία. Αλλιώς θα έπρεπε να τα είχα πάρει ψόφια.

Έχουμε υποχρέωση να μαθαίνει ο ένας από των άλλο για να κερδίσει το hoby.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01506 seconds with 11 queries