Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 27-02-13, 09:47
Το avatar του χρήστη boutas ski
boutas ski Ο χρήστης boutas ski δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-02-2013
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 364
Προεπιλογή

λοιπον το καθαρισμα του φιλτρου το κανω με νερο απο το ενυδρειο. τις προαλλες ομως πεταξα το βαμβακι (πως το λεν δε θυμαμαι) που μπαινει πανω πανω στο φιλτρο γιατι βρωμισε και το αντικατεστησα με αλλο κομματι καινουργιο. το φιλτρο ειναι για αλλαγη αλλα καθυστρει λογο χρονου.

δε το βλεπω να αλλαζω ενυδρειο συντομα τουλαχιστον διοτι δεν υπαρχουν χρηματα για αλλαγη ενυδρειου εκτως εαν φτιαξω καποιο μονος μου (εχουμε κανει σε φιλο ετσι ενα 120αρι)

οσο αναφορα την αλλαγη νερου, εγω εχω ενα καφε υγρο πρεπει να ειναι για την ανανεωση μικροοργανισμων (αν το λεω σωστα) μετα απο καθε αλλαγη (μυριζει και ενυδρειο το φαρμακο αυτο ) το αντιχλωριο ειναι το γνωστο μπλε υγρο ετσι? μαλλον θελω δηλαδη συχνοτερη αλλαγη νερου... με καθε αλλαγη βαζω και μια κουταλια κοφτη σουπας αλατι...
στο πετ σοπ μου ειπε 1 φορα στους 2 μηνες αλλαγη το 1/3 του νερου
και ρωταω φιλη βιολογο-ιχθυολογο και μου λεει οτι 1 φορα το μηνα το λιγοτερο με κινδυνο τοσο πολυ να τα αφησω χωρισ αλλαγη και το κανα 20 μερες.

το ενυδρειο και το ψαρακι ειναι στις παρακατω φωτο τραβηγμενες το πρωι

κουφετο






σημερα το πρωι κολυμπησε λιγο αλλαξε 3 φορες θεση και εκατσε παλι...(στο 25 λεπτο που παρακολουθουσα πριν ερθω δουλεια)
ενυδρειο
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01547 seconds with 11 queries