Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 30-03-10, 11:57
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yiannossavva Εμφάνιση μηνυμάτων

Ναι τους γονείς τους έχω επιλέξει και μου αρέσουν πολύ…… για σκέψου απογόνους αν πετύχει το πείραμα!!!

Από ότι ξέρω η γονιμοποιήσει γίνεται ακριβός την ώρα της γέννας, το ίδιο δευτερόλεπτο και τα αυγά που γλιτώνουν από τους γονής, αυτόν τον ειδών τουλάχιστον, είναι αυτά που μπαίνουν σε διάφορα σημεία της λίμνης και δεν μπορούν να τα φάνε. Για αυτό έβαλα την σήτα
Αν ξέρη κάποιος άλλος πληροφορίες σχετικά με αυτά ας μας ενημερώσει για να πάρω τα μέτρα μου τώρα που είναι αρχή.
Πας για sanke Α?

Όντως φαίνεται για καλούς γονείς με καλές προϋποθέσεις.

Γιάννο, χρειάζεται να βάλεις κάποιο αντικείμενο στο ενυδρείο ώστε το θηλυκό να αποθέσει απάνω του τα αυγά, ακολούθως ναι, το αρσενικό/ά θα γονημοποιήσουν τα αυγά. Σίγουρα η γονιμοποίηση θεν θα γίνει μέσα στο νερό, αλλά σε κάποιο αντικείμενο, όπως π.χ. πολύ σωστά έθεσε το ζήτημα ο Πάνος με τη χρήση κάποιου φυτού, ίσως με πλούσιο ρίζωμα. Αυτό βέβαια μπορεί να γίνει και με χρήση τεχνιτού μαλακού αντικειμένου χωρίς προεξοχές που θα τραυματίσουν ή ακόμα και να σκοτώσουν το θυλυκό. Πάντοτε η διαδικασία ζευγαρώματος είναι πολύ ανταγωνιστική για τα αρσενικά και αρκετά επίπονη για το θηλυκό.

Γιάννο, οπωσδήποτε να βάλεις μέσα στο ενυδρείο μιά πολύ δυνατή αεραντλία. Πιστεύω επίσης ότι το ενυδρείο σου είναι πολύ μικρό για την αναπαραγωγή.
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01511 seconds with 11 queries