Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #49  
Παλιά 10-08-09, 21:11
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από POURITANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ένα φόρουμ είναι για να απαντάει σε ερωτήσεις και όχι να κάνει σεμινάριο σε κάποιων που θέλει για χψ λογούς να βάλει ένα ψαρί που ενδεχόμενος είναι λάθος.
Δεν είμαστε φιλοζωική οργάνωση εδώ
Όλα τα είδη που φιλοξενούνται σε ενυδρεία πάσχουν από νανισμό η ατροφία στα πτερύγια πλεύσεις τους. (οι σοβαρή χομπιστες είναι ελάχιστοι,
δύστυχος λίγοι το αντιλαμβανόμαστε)
Όλοι μας ξέρουμε ότι το ότι έχουμε ψαριά στην κατοχή μας εξυπηρετεί μονό εμάς και τα γουστα μας.
Όλα τα αλλά που είναι δεσμευμένα σε λίγα λίτρα δεν μιλάει ποτε σχεδόν κανείς.


Αν τα αγαπάτε πραγματικά και σας πιάνει πόνος γι αυτά απλά σπαστέ τα ενυδρεία σας.
Όσοι φιλοξενούμε –αιχμαλωτίζουμε ψαριά το κάνουμε γιατί έτσι γουστάρουμε.
Δε προσφέρουμε τίποτα στην φύση η στα είδη που μαζεύουμε
τα ιδια παντελακι μου τα ιδια παντελη μου.....για να μη πλατιασω κι εγω θα πω οτι οσα εκανα quote παραπανω φυσικα και ειναι λαθος εντυπωσεις...

αλλη "δουλεια" κανει το φορουμ...φυσικα και ενα φορουμ για ενυδρεια εχει φιλοζωικη χροια....
δεν πασχουν ΟΛΑ τα ειδη απο νανισμο,
και για οσα ειναι σε λιγα λιτρα μιλανε και δε κανουν τουμπεκι ..τι αλλο?? αυτα...


Παράθεση:
Καλό θα ήταν να δούμε όλοι μερικά βίντεο από τους βιοτόπους των ψαριών που φιλοξενούμε και μετά ας τολμήσουμε ας μιλήσουμε για λίτρα.

Είδα πρόσφατα ένα βίντεο με ψαράκια σκαλάρια που ο νανισμός και το πρόβλημα στην κίνηση ήταν εμφανέστατα. (συμφωνά με το μέγεθος τους είχαν πέραση είδη την βασική φάση για σωστή αναπτύξει).

Έχει χαθεί το νόημα του ενυδρείου του χόμπι και έχουμε γεμίσει με φανατικούς.
οι βιοτοπικες καταδυσεις ειναι πολυ καλη και συγκεντρωμενη δουλεια...καλο θα ηταν να τις δει οποιος ενδιαφερεται...
μαλλον στο δικο μου βιντεο αναφερεσαι (διορθωσε με -αν κανω λαθος συγνωμη)..αν ειναι ετσι σε προσκαλω να ερθεις να δεις αν και ποια ψαρια πασχουν απο νανισμο....η ρωτα σε οσους χαρισα τι ψαρια πηραν.
οι "φανατικοι" οπως τους λες εχουν σωστα ενυδρεια αποσο εχω δει....και εχω ερθει σε επαφη με πολλους απο αυτους που εσυ χαρακτηριζεις ετσι.
επισης πολλοι χομπιστες βοηθουν...με την αναπαραγωγη και εξαπλωση σπανιων ψαριων...τι να λεμε τωρα...η προσπαθεια διαδοσης των εντλερς, τα περουβιανα σκαλαρια η ακομη και η διατηρηση των κορραλιων που με την καταστροφη του περιβαλλοντος μονο σε ενυδρεια θα ζουν στο μελλον??
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01737 seconds with 11 queries