Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #47  
Παλιά 10-08-09, 20:26
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.441
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dragonld Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν προκεται να κατσω να το φτοιαξω μονος μου γιατι οποιδηποτε αστοχια θα επιβαρινει το συνολικο κοστος και χρονο κατασκευης.
Εχω παρει προσφορες απο πολους κατασκευαστες και petshops,οι τιμες κειμενοντε απο 1000-3000 euro για ενυδρειο και βαση.
Το φιλτρο ειναι που με προβληματισε γιατι ηθελα να κανω το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα κατασκευαστικα και σχεδιαστικα.
Το να κατασκευασεις μονος σου ενα ενυδρειο σωστο ειναι αρκετα δυσκολο ακομα και σε μικρα μεγεθη ποσο μαλλον για τετοιες διαστασεις που θα χρειαζονται τουλαχιστον 4 βοηθοι,δεν το ρισκαρω.
Δυστυχως δεν θα εχω τη δυνατοτητα ενω θα εχω πολυ χωρο να τον εκμεταλευτω με διακοσμηση πετρες και φυτα γιατι ολα αυτα ειναι περιτα για το σκοπο που το θελω.
Το ενυδρειο θα τοποθετηθει στην εισοδο της πολυκατοικιας στο εισογειο οποτε δεν με προβληματιζουν ουτε οι διαστασεις ουτε το βαρος.
Ελπιζω μολις τελιωσω με αυτο να φτοιαξω ενα 250χ60χ60 περιπου, για το σαλονι μιας και γινετε ανακαινηση στο σπιτι με σκοπο να βαλω κιχλιδες.
Ρωτα τους να βαλουν και στη τιμη και το sump -ξερουν (αν ξερουν απο ενυδρεια δεν ειναι τιποτα δυσκολο)! Σκεψου μονο το κοστος συντηρησης (θερμοστατες κ.λ.).
Φιλικα παντα ... εκτος των αλλων ... σκεψου ποσο θα στρεσσαριζονται οι ψαρουκλες σου καθε φορα που μπαινοβγαινει καποιος στην εισοδο, Η ακουν τη πορτα να κλεινει, η αναβει το φως το βραδυ! Τα δικα μου αν ηταν βραδυ και ανοιγε φως στο δωματιο καναν σαν τρελα και τα ακουγα που χτυπουσαν στο τζαμι!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01589 seconds with 11 queries