Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 11-01-12, 22:20
bkan82 Ο χρήστης bkan82 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 11-01-2012
Περιοχή: Ξάνθη
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

καταναλώσεις
θερμαντήρας 150 βατχ24ωρο 3,6kwh
λάμπα 25 kiloβατ χ 8 ωρο 0.3
φίλτρο eheim 2213 8kilobatx24ωρο 0,19
αεραντία eheim 100 4klilobatx8ωρο 0,10( 2 έξοδοι)
με το excelάκι της κατανάλωσης μου βγήκε 10 ευρώ το μήνα δηλαδή 40 ευρώ το τετράμηνο άρα 60 που πλήρωνα και τώρα μου ήρθε 100 έτσι δικαιολογείται ας πούμε περίπου?
-------------------------
το δωμάτιο έχει μόνο ένα αιρ κοντίσιον που το ανάβω μόνο τα απογεύματα και βράδι που είμαι μέσα εγώ,δεν έχει καλοριφέρ.άρα φταίει αυτό ε?

η σύνθεση μου τι έχει αλήθεια?
που και που μου πεθαίνει κανένα ψάρι και συνήθως τα καινούρια τα παλιά είναι σκυλιά...αυτά που έγραψα είναι που έχουν μείνει...πάντως είναι ηρεμα και ζουν οκ,ακόμα και ο παγκάσιους που παλιά ήταν θηρίο χτυπούσε σε κάθε γωνία του ενυδρείου ( ξέρω δεν είναι για ενυδρεία αλλά δε το ξερα όταν τον πήρα σαν αρχάριος) έχει γίνει...αρνάκι.σε μια γωνία κάθετε και σπάνια κάνει σαν τρελό που κάνουν όλα.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exelix Εμφάνιση μηνυμάτων
Με τα λίγα μαθηματικά που ξέρω αν δουλεύει όλη μέρα ο θερμοστάτης σου μπορεί να σου φτάσει το λογαριασμό στα 100 ευρώ εύκολα, αλλά το δωμάτιο που είναι το ενυδρείο τι θερμοκρασία έχει και σου δουλεύει τόσο πολύ... και στους 23; Είναι λίγο κουφό!



edit: Ανεξάρτητα με το θέμα του κόστους η ψαροσύνθεσή σου θέλει ψάξιμο και σίγουρα οι 23 βαθμοί είναι αρκετά χαμηλά, αλλά αυτά είναι μια άλλη κουβέντα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bkan82 : 11-01-12 στις 22:20 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01868 seconds with 11 queries