Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 10-10-05, 15:03
torm Ο χρήστης torm δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-12-2004
Περιοχή: Κερατσίνι
Μηνύματα: 196
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis
Πραγματα αξια αναφορας, εκτος απο την υπογραφη, δεν βλεπεις να σχολιαζω σε ολοκληρη παραγραφο στο ποστ μου?
Για τα κακομοιρα ψαρακια με εχουν καλυψει οι προλαλησαντες. Και μιας και η συζητηση συνεχισε στο αλατι, και με εντονο διαλογο, επρεπε να μην πω την γνωμη μου επιεδη ηταν εκτος αρχικου θεματος?
Η συζήτηση δεν έγινε με έντονο διάλογο πάνω στο αλάτι Τόλη, απλά βρήκες ευκαιρία να πετάξεις μια μπιχτή
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis
Πραγματικα δεν καταλαβαινω ορισμενες φορες γιατι αντι να παιρνουμε οτι χρησιμο υπαρχει σε γνωμες και αποψεις, αρπαζομαστε και αντιδρουμε αμυντικα ή και ειρωνικα. Και γιαυτο αναφερω και την υπογραφη σου (μην μου πεις οτι δεν ηταν ειρωνικη - δεν μου απαντησες καν οταν σε ρωτησα ευθεως σε ΠΜ), και γιαυτο αναφερω (καθολου ως δια μαγειας) την αποχωρηση μελους οταν υπηρξε διαφωνια αν το καταλληλο φαρμακο ηταν το μελαφιξ ή το αλατι.Και φτανουμε να δημιουργουμε κι εντυπωσεις ετσι μονο και μονο για να συνεχιζεται η κοντρα?
Τόλη ποιός προσπαθεί να δημιουργήσει εντυπώσεις; Μπαίνεις να απαντήσεις σε ένα θέμα που αναφέρεται σε ένα άρρωστο γκάπυ και καταλήγεις να μιλάς για υπογραφές και αποχωρήσεις. Χωρίς καν να έχουν σχέση τα 2 πράγματα μεταξύ τους.
Στο πμ μου σου απάντησα γιατί χρησιμοποίησα τη συγκεκριμένη υπογραφή και δεν πήρα απάντηση απο εσένα σε κάποια πράγματα που σε ρώτησα. Αν δε σε κάλυψε μπορώ να σου εξηγήσω προσωπικά.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis
"Εθελοτυφλω" επειδη εχω αντιθετη αποψη απο σενα για το αλατι (και στο κατω κατω ουτε την επιβαλλω ουτε βαζω ειρωνικες υπογραφες)? Και τι εννοεις οταν λες οτι "ειναι αξιο αποριας - ή μηπως δεν ειναι?" που "μονο" σε αυτο απαντω? Εχω καμμια ορεξη να διαιωνιζω κοντρες μεσα στο μπορντ, αρκετες εχουμε.
ΚΑΘΟΛΟΥ! Η άποψή σου είναι απόλυτα σεβαστή και αν θέλεις να βάζεις αλάτι, κανένα πρόβλημα. Λέω πως εθελοτυφλείς όμως, όταν δε σχολιάζεις καραμπινάτες ανακρίβιες, αλλά δε χάνεις την ευκαιρία να ποστάρεις εδώ, για να κάνεις αυτά τα σχόλια. Και μετά, αφού έχεις πετάξει τη μπιχτή να πείς "ας μη διαιωνίζουμε την κόντρα". Αν ήθελες να μιλήσεις απλά για το αλάτι, η άποψή σου έχει σίγουρα βαρύτητα λόγω της εμπειρίας σου. Τα υπόλοιπα σχόλια ούτε προσθέτουν κάτι στη συζήτηση ούτε βοηθούν να μην υπάρχουν κόντρες. Αυτό εννοούσα με το "είναι άξιο απορίας - ή μήπως δεν είναι;"
Αν δεν είχες όρεξη να διαιωνίζεις κόντρες, δε θα έπρεπε να κάνεις τέτοια σχόλια που μόνο κόντρες μπορούν να δημιουργήσουν.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01695 seconds with 11 queries