Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 22-09-07, 19:35
Το avatar του χρήστη Minakki
Minakki Ο χρήστης Minakki δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-09-2007
Περιοχή: Μαρούσι
Μηνύματα: 159
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Minakki Send a message via Skype™ to Minakki
Προεπιλογή Στήσιμο Ενυδρείου

Γειά σας.
Είμαι καινούργιο μέλος εδώ και λίγο καιρό. Χαίρομαι πολύ που υπάρχει ένα τέτοιο site που μπορεί κανείς να μοιράζεται τις εμπειρίες του Ξεκίνησα με πολύ κέφι να στήσω ένα ενυδρείο 56 λίτρων γλυκού νερού με τροπικά ψάρια. Ξεκίνησα με τρία ψάρια (τα πρώτα μετά το δεκαήμερο) 2 καρδινάλιους και έναν Cherry. Ψόφισαν οι καρδινάλιοι και έμεινε μόνος και έρημος ο Cherry σχεδόν να λιμοκτονεί, γιατί και την τροφή του αραιά και που την δίνω. Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να κατεβάσω τα επίπεδα της αμμωνίας αν και έχω δοκιμάσει τα πάντα. Έριξα βακτιρίδια, έβαλα αμπούλα, άλλαξα ένα μέρος του νερού. Τίποτα. Κοντεύει ένας μήνας τώρα και δεν μπορώ να το στρώσω. Κάθε μέρα παρά μέρα που κάνω το τεστ στο πεντάλεπτο είναι κίτρινο και μετά γίνεται πράσινο. Η απογοήτευση μου είναι μεγάλη αλλά ακόμα μεγαλύτερη είναι των παιδιών μου που περιμένουν πως και τι να πάρουμε κι άλλα ψάρια για να γεμίσει το ενυδρείο.
Αν κανείς έχει καμία ιδέα, με χαρά να δοκιμάσω κατι άλλο προκειμένου να πετύχω το σωστό αποτέλεσμα.
Σας ευχαριστώ και περιμένω οποιαδήποτε συμπουλή

-------------------------
Παρακαλώ πατήστε ένα από τα εικονίδια γρήγορης απάντησης στα παραπάνω μηνύματα για να ενεργοποιήσετε τη λειτουργία γρήγορης απάντησης.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Minakki : 22-09-07 στις 19:35 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01476 seconds with 11 queries