Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 22-03-06, 22:25
Το avatar του χρήστη CASPER
CASPER Ο χρήστης CASPER δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-09-2005
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 679
Lightbulb

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pritanis
.....Τι ειδη μελανοταινιες εχεις;;;;;
2κόκκινες,2rainobow,1banded, 2blue ...δεν είμαι ιδιαίτερα σίγουρη για τα λατινικά τους ονόματα. Ετσι μου τις είπανε στο μαγαζί. Είναι πάντως πράγματι πανέμορφα ψαράκια.
Αυτή τη στιγμή είμαι στη φάση από όπου πέρασες κι εσύ όπως μου είπες. Μετά το "μπάτε σκύλοι αλέστε" που επικρατεί μέχρι στιγμής στο ενυδρείο, επιτέλους αρχίζω να κατασταλάζω στα είδη που μου αρέσουν περισσότερο (όπως πχ τις μελανοταινίες και τα Microgeophagus altispinosa (The Bolivian Ram-Ruby Cichlid) τα οποία είχα πολύ παρεξηγημένα κάποτε).
Οπότε, να πώ τη σύνθεση που θα ήθελα στο ενυδρείο μου (σκεπτόμενη και αυτά που μου είπες) ώστε να μου πεις τη γνώμη σου???
Τις μελανοταινίες μου που κολυμπάνε στη μέση, τα Bolivian Ram-Ruby Cichlid τα οποία κολυμπάνε κάτω, και τα 2 σκαλάρια μου τα οποία κολυμπάνε ...όπου θέλουν .
(Α.. και ο.... "Αγγελος" βέβαια (silver shark), ο οποίος είναι εκτός συναγωνισμού λόγω του πιτσιρίκου. Αυτός έχει ασυλία!!!)
... για σκέψου το.... ένα "τοπίο" γεμάτο μελανοταινίες και bolibian ram, και δύο σκαλάρια να ξεχωρίζουν..... πω πω...!!! ... εικαστική παρέμβαση στο χώρο...!!! (τι γράφω η δικιά μου ??? λές το χουνέρι του Σαββατοκύριακου να μου άφησε κουσούρι? )
Α... και να μην ξεχνάμε και τον "μαϊντανό" της υπόθεσης... τον Αγγελο.
Τι λές? Παίζει τέτοια σύνθεση? (μαζί με τους "εργάτες" ,που λές κι εσύ, βέβαια)
__________________
Μαριλένα
το καμάρι μου
....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01536 seconds with 11 queries