Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 23-08-12, 15:12
Το avatar του χρήστη Superpzarr
Superpzarr Ο χρήστης Superpzarr δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-02-2011
Περιοχή: Ρεθυμνο
Μηνύματα: 143
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
σε 20 λιτρα πιστευεις οτι θα μπορεσεις να κανεις σωστη αναπαραγωγη και να ζησουν τα μικρα χωρις να εχεις προβληματα με αμμωνιες κτλ?
Εχεις ξανακανει αναπαραγωγη μονομαχου? Ξερεις ποσο ταισμα κανουμε στα μικρα μεχρι να μεγαλωσουν λιγο?
Σε τετοιες συνθηκες το τελευταιο που θα με εννοιαζε θα ηταν η αρτεμια (στην τελικη εγω οταν ειχα αναπαραγει δεν ειχα ταισει καθολου αρτεμια, αλλα τουλαχιστο η αναπαραγωγη εγινε σε 60 λιτρα. Οταν απομονωσα τα μικρα σε 25 λιτρα μετα απο 16 μερες για "καλυτερα" εφαγαν ενα peak αμμωνιας και τα εχασα) Αποτελεσμα απο 68 μικρα μου ζησαν τα δυο τα οποια μου την ειχαν κοπανισει και ειχαν μεινει με το μπαμπα τους κρυμενα οπου τα αφησα εκει μεχρι που γιναν 2 μηνων.

Τεσπα, σχετικα τωρα με το ερωτημα
Η φωλια εχει αυγα?

btw με το να ετοιμασεις αρτεμια ή και να εχεις παντα δε χανεις τιποτα, ειναι λιχουδια για τους μονομαχους γενικοτερα, οχι μονο για τα μικρα
Αν παλι εχεις μικρα και δεν εχεις αρτεμια παλι δεν ειναι καθολου προβλημα, τρωνε πολλα αλλα πραγματα

οι μονομάχοι μου ήρθαν δώρο απροειδοποίητο... Δυστυχώς δεν είχα εναλλακτική από το να τους βάλω μαζί αλλά πήρα το θάρρος επειδή είναι τσίτα φυτεμένο το ενυδρείο και εχει οβάλ σχήμα με μέγιστα μήκη 45x30 και ύψος 20 cm

είναι ήδη στρωμένο από το νοέμβρη με φίλτρανση 100λ/ω με αυτοσχέδιο spraybar από σωλήνα σιλικόνης
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01726 seconds with 11 queries