Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 27-07-18, 14:25
Dimitris11 Ο χρήστης Dimitris11 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-02-2018
Περιοχή: Ιωάννινα
Μηνύματα: 129
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tolis187 Εμφάνιση μηνυμάτων
το ενυδρειο που λες στο πρωτο ποστ ειναι αρκετα παλιο και τα τρια χρονια σε αχρηστεια (ειδικα αν ηταν "στεγνο") θα πρεπει να σε βαλει σε σκεψεις για την στεγανοτητα του, εγω προσωπικα δεν θα το τολμουσα, 100 λιτρα στο πατωμα εινα πολλα... και ουτως ή αλλως φιλτρα εσωτερικα και θερμοστατες μπορεις να βρεις αρκετα φτηνα, χωρις να φτασεις στο 50ρικο...
Για μενα το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να σκεφτεις πως θες να ειναι το ενυδρειο και η βαση του, δλδ, να δεις τον χωρο που εχεις διαθεσιμο, να σκεφτεις αν μπορεις να φτιαξεις μια βαση μονος σου, ή ακομη και το ιδιο το ενυδρειο μονος σου, να δεις αν το θες με καπακι ή χωρις κτλ. ετσι θα κοιτας τις οποιες αγγελιες πιο "στοχευμενα" ωστε να βρεις ακριβως αυτο που θες.
καλως ή κακως (για μενα κακως ) το συγκεκριμενο χομπι θελει υπομονη, αλλιως πετας λεφτα για πλακα...
καλησπέρα, σε ευχαριστώ για το μήνυμα σου. ναι ισχύει πως είναι αρκετά παλιό. προσανατολίζομαι σε κάτι 150-200 λίτρα, με κλειστό καπάκι αλλά τώρα που είδα και το "κυβικό" rio μου άρεσε και σαν αισθητική και ότι δεν πιάνει χώρο. ειδικά στο να ψάχνω μεταχειρισμένα και το επόμενο ενυδρείο μου έχω πολύ υπομονή, το κάνω εδώ και κάτι μήνες τώρα οπότε μαθαίνω μέσα από το window shopping που κάνω!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexkotsis Εμφάνιση μηνυμάτων
150€ πούλησα το Rio 240 και 80€ το Rio 120.
Ζητά πολλά χρήματα.
Έχε το νου σου στις αγγελίες στο forum καθώς και σε ομάδες στο facebook και θα βρείς αξιοπρεπέστατο.
α οκ πολύ βοηθητικές αυτές οι πληροφορίες. εγώ έλεγα να του πω μέχρι 150€ για όλα που αφορά το ενυδρείο, το έπιπλο και το φίλτρο.

τι γνώμη έχεις για το κυβικό rio 120 μιας που το είχες και είσαι ο πλέον κατάλληλος να εμπιστευτώ? εμένα από όταν έπεσε στην αγγελία του το μάτι μου, αρχίζει και μου αρέσει όλο και περισσότερο σαν αισθητική και περιορισμένο χώρο που πιάνει.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dimitris11 : 27-07-18 στις 14:25 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01684 seconds with 11 queries