Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 06-09-09, 18:36
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από cypherth Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα σημάδια που περιέγραψα εξαφανίστηκαν τελείως. Από χτες το απόγευμα μέχρι και αυτή τη στιγμή τα παπαγαλόψαρα "κολλάνε" τα στόματά τους, δε μου είναι έυκολο να διακρίνω αν γίνεται με επιθετικότητα ή υπάρχει κάποιος άλλος λόγος καθώς δεν έχω την ανάλογη εμπειρία και δε το έχω δει σε άλλα είδη ψαριών. Επίσης αυτό με το πρόβλημα έχει δημιουργήσει μια "τρύπα" βάθους 2 εκατοστών περίπου και διαμέτρου 3 εκατοστών (*σε χαλίκι ύψους 4 εκατοστών σε εκείνο το σημείο) μπροστά από ένα ξύλο που έχω. Δεν ξέρω ούτε αυτό που αποσκοπεί καθώς είναι κάτι που δεν έκανε ποτέ τους 8 μήνες που τα έχω παρά μόνο που έπιαναν πετρούλες με το στόμα τους και τις πετούσαν σε άλλα σημεία.
αυτο που σκαβει θα γεννησει αυγα σε λιγες μερες
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
Στα μουλαρια μπορεις απλως να ξεχωρισεις γεννητικα οργανα που μοιαζουν με αυτα που εχουν τα αλογα και τα γαιδουρια, τα παπαγαλοψαρα ΟΧΙ...
Τωρα κατα ποσον ειναι τελικά αρσενικό ή θυληκο κατι που ΔΕΝ αναπαραγεται αυτο σηκωνει κουβεντα.
κοιτα να δεις για να μη λεμε και χαζομαρες ακομα και αυτα γεννιουντε με κανονικα γεννητικα οργανα και ζευγαρονουν το οτι ειναι στιρα και ποτε δε θα γονιμοποιιθουν τα οαρια ειναι αλλο θεμα οσο για τα παπαγαλοψαρα εχει τα θυλικα που γεννανε αυγα και τα αρσενικα ασχετα αν τα αρσενικα οτι δε μπορουν να τα γονιμοποιισουν ( εχω ακουσει ομως δεν ειμαι σιγουρος γιαυτο ουτε το εχω δει να γινετε οτι αν μεσα στο ενυδρειο με τα παπαγαλοψαρα μπει ενα αρσενικο φαιερ κατι δε θυμαμαι καν το ονομα του ψαριου αλλα αυριο το πρωι θα ξερω) ειπαρχει μια περιπτωση να γονιμοποιησει τα αυγα
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη harris samos : 06-09-09 στις 18:36 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01508 seconds with 11 queries