Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 19-05-12, 09:49
Ντίνος_Μέλπω
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Nαι ουτε εμενα μου αρεσει αυτο.
Θα ελεγα να στειλεις mail με φωτο και να ζητησεις δωρεαν (και με τα μεταφορικα) αντικατασταση.
Αν δεν εχεις θετικη απαντηση στειλε το λινκ απο το θεμα του φορουμ και πες οτι οι αναγνωστες θα ενημερωθουν για την ελλειψη εγγυησης και servive.
(αν η αγορα ειχε γινει απο ebay θα του εκανες dispute και θα ετρεχε)

Η χρονοκαθυστερηση γινεται με καποιον πυκνωτη καταλληλο αναλογα το συστημα.
Ειναι πολυ οικονομικο εξαρτημα.
Σε αυτο θα σε βοηθησει καποιος ηλεκτρονικος.
Νομίζω ότι η όλη κατασκευή αξίζει ΠΟΛΥ για τα πλέξυ γκλάς μέρη της.

Στην Ελληνική αγορά υπάρχει αντίστοιχο σύστημα που τιμάται περί τα ίδια χρήματα, με ωραίο κοντρόλερ και κυρίως σέρβις από τον τόπο μας αλλά μόνο με αισθητήρες αν δεν κάνω λάθος χωρίς βάσεις τοποθέσης.

Επέλεξα το πλέξυ λόγω ιδιομοφίας του ενυδρείου ( καπάκι, περιμετρικό γείσο, κτλ) και αναγκαστικής τοποθέτησης στο πλέξυ λόγω ύψους κτλ

Ευχαριστώ για την ενημέρωση, αυτό σκόπευα να κάνω εξάλλου, θα στείλω μέιλ και θα αναμένω απάντηση.
Όσο για το ηλεκτρονικό εξάρτημα θα το εγκαταστήσω και θα δω τι χρειάζεται, διότι είμαι .... ηλεκτρονικός !
-------------------------
H απάντηση του υπεύθυνου στο fish-street.com μετά από το μήνυμα ηλεκτρονικής αλληλογραφίας που του έστειλα :


It's 100% not a repair item or reuse item

For the Dual sensor, it is come from Pump + Sensor on 2 unit. Our factory buy pump and using glue to install with the sensor.

So, you can see the glue on the pump.

Thanks

Eric


To συμπέρασμα λοιπόν είναι ότι "οι δυο sensors" που λέει το είδος είναι ο ένας για τη στάθμη του νερού και ο άλλος για την διακοπή της αντλίας όταν μείνει το δοχείο αναπλήρωσης από νερό.

Κακώς λοιπόν ειχα την εντύπωση ότι ο αισθητήρας στάθμης του νερού ήταν διπλός για ασφάλεια υπερχείλησης. Προσοχή λοιπόν ....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ντίνος_Μέλπω : 19-05-12 στις 09:49 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01580 seconds with 11 queries