Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 28-01-13, 14:34
Το avatar του χρήστη Qbrain
Qbrain Ο χρήστης Qbrain δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 226
Προεπιλογή

αρχικα ευχαριστω ολους σας για τις απαντησεις,

να επισημανω μερικα πραγματα απο αυτα που διαβασα προσπαθοντας να απαντησω σε ολους,

αρχικά, ο διπλός εξοπλισμός προέκυψε και δεν αγοραστικε απο βλακεία

οι διαστασεις του ενυδρειου ειναι 79*49*63 εξωτερικά δλδ 240 λιτρα περιπου

εσωτερικά αφαιρώντας το χαλικι και υπολογιζοντας το υψος μεχρι εκει που εχει νερο, οι διαστασεις ειναι 78*48*41 δλδ περίπου 150 λίτρα νερο

αρα, τα φιλτρα, οι αντισταεις, και ο φωτισμός συμφωνα με αυτα που εχω διαβασει στα αρθρα εδω ειναι οκ

εκτος απο το πριμε εχω ριξει 12μλ bactoactive τις τροπικαλ

εχω σε μια αποχη αρκετη ποσοτητα τροφης, την οποια αλλαξα σημερα με νεα ποσοτητα

τεστακια εχω υγρα για αμμονια και νιτρικα - νιτρωδι (nh3/nh4+ & no2-no3)
της waterlife και τις tropic marin αντίστοιχα

η θερμοκρασια αυτη την στιγμη ειναι 26,2

αυτο που θα ηθελα να μου πειτε ειναι αν πρεπει να φιλτρα να τα βαλω ποιο ψηλα, γιατι εκει που ειναι δεν μπορουν να αναταραξουν το νερο

οσο για το ph, οταν τα φιλτρα θα ειναι ετοιμα θα μετρισω ph gh kg και θα επιλεξω τοτε τι ψαρια θα βαλω, το αρχικό μου πλάνο πάντως ηταν για κοπαδι τον 6 απο αγγελοψαρα και τιποτα αλλο, τωρα αν τυχών εχω σκληρό νερο θα παω σε αφρικανες αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα το παραφορτώσω σε ψαρια

επίσης μέτρησα και για αμμωνία σημερα και μου το εβγαλε 0? ειναι φυσιολογικό αυτο? δλδ να μην εχει αναπτυχθεί ακομα αμμωνία? και στο νερο υπαρχει μια ελαφρια θολουρα και τα διαφανα σωληνακια του αερα εγιναν λευκα του γαλακτος? καμια ιδεα?
__________________
by qbrain
qfail.blogspot.com
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01455 seconds with 11 queries