Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 12-12-17, 16:03
Το avatar του χρήστη dinatoskrikos
dinatoskrikos Ο χρήστης dinatoskrikos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-01-2017
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 80
Προεπιλογή

Καλησπέρα σε όλους!
Καπάκι έχει, αλλά αφαιρέθηκε για τις αναγκες της φωτογράφισης, όπως και τα στηρήγματά του :Ρ
Το φως μ αρέσει γιατί δίνει μια αίσθηση καθαριότητας στο ενυδρείο αν και συνήθως το έχω πιο χαμηλά σε ένταση (Το chihiros έχει controller έντασης που βολεύει πολύ). Οι αλλαγές όπως έγραψα πιο πάνω είναι ρουτίνα από το ίδιο νερό που χρησιμοποιώ και στο μεγάλο. Απλά κλέβω 5 λίτρα για το μικρό από τα 130 της αλλαγής του μεγάλου.
Η ροή είναι καλή γιατί το φίλτρο είναι κρεμαστό οπότε απλώνει πολύ η εκρροή συν ότι την έχω και λίγο μειωμένη (έχει ρυθμιστή το φίλτρο). Ο Παναής δε φαίνεται να χει θέμα. Μπορεί και στέκεται όπου θέλει ακίνητος άνετα και βολτάρει χωρίς θέματα. Τρώει από το χέρι και ανεβαίνει επιφάνεια με το που με βλέπει. Τα λίτρα ναι είναι σίγουρα στα κατώτερα αποδεκτά αλλα νομιζώ ότι είναι αξιοπρεπές περιβάλλον διαβίωσης.
Δεν προοριζόταν αρχικά για ψάρι η γυάλα.. Για τη θερμοκρασία θα το δω.. Είναι αλήθεια κοντά στα χαμηλά όρια. Επηρρέαζει αλήθεια την εξάτμιση;
Πείτε μου καμιά ιδέα για φυτό επιφανείας αν πιστευετε ότι χρειάζεται..
Επίσης άσχετο μπορεί κανείς να μου πει ένα συγκεκριμένο μαγαζί στην Αθήνα να πουλάει ανακλαστήρες pilux; (Άσχετο αλλά δεν βρίσκω!)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01458 seconds with 11 queries