Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 25-03-16, 20:33
Το avatar του χρήστη tsoui
tsoui Ο χρήστης tsoui δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-01-2011
Περιοχή: Κατω Πατησια
Μηνύματα: 2.245
Προεπιλογή Hypseleotris Compressa προσπαθεια αναπαραγωγης

Ανοίγω εδώ ένα καινούργιο θέμα για να είναι όλες οι πληροφορίες μαζεμένες. Τα δεδομένα έως τώρα έχουν ως εξής:Το ποσοστό εκκόλαψης είναι τεράστιο μιας και ο χρόνος επώασης στους 25 βαθμούς που τα έχω είναι γύρω στις δέκα με δώδεκα ώρες.
Ο φωτισμός από τα 11watt κατέβηκε στα 3watt γιατί από ότι φαίνεται ίσως είναι φωτοευαίσθητα ,το ποσοστό επιβίωσης είναι μεγαλύτερο μετα την εκκόλαψη με αυτό το set-up
Η προσθήκη αλατιού δείχνει να τα ευνοεί παρόλα αυτά την πέμπτη μέρα δεν επιζεί τίποτα,στις τρεις μέρες μπορεί να έχεις και χίλιους γόνους την τέταρτη θα βρεις τους μισούς την πέμπτη απλά κανέναν.
Έγινε και μια πατέντα στην γενήστρα για να τσεκάρω άλλη μια παράμετρο που παρατήρησα, να μπορώ να κάνω αλλαγές νερού (γιατί με άλλον τρόπο είναι αδύνατον η παραμικρή ροή τα παρασύρει ,αν δουλέψει θα το δούμε αν όχι θα σκεφτούμε κάτι άλλο) και ίσως μου δώσει την δυνατότητα να βάλω ένα μικρό φιλτράκι να δουλεύει γιατί η αμμωνία τσιμπούσε μέχρι 0,5 ppm

Επίσης αν κάποιος μπορεί να μου πει στο παρακάτω Video με των τεσσάρων ημερών γόνο αν έχει φάει κάτι ή είναι ο λεκιθικός σάκος θα ήμουν ευγνώμων θα έχει λυθεί τουλάχιστον μια παράμετρος.
BORKED
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01504 seconds with 11 queries