Θέμα: dokimi
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 27-08-08, 07:07
σταυρος γ Ο χρήστης σταυρος γ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή φωτο

τελικα πραγματι τα καταφερα να τισ ανεβασω. το προβλημα ηταν οτι οι φωτο δεν μπορουσαν να φορτωσουν λογο μεγεθους. ακομα και τωρα εκαναν κανα μισαωρο να φορτωσουν. δεν εχω συνδεση σπιτι ειμαι με ιντερνετ καρτες οποτε καταλαβαινετε.τωρα που του πηρα το καλαι ομως...
χαιρομαι που σας αρεσαν οι φοτο στην πρωτη φαινονται μια μανταρινα και μερικες καρολινες. στη δευτερη ειναι τα καινουρια μωρα (μιας εβδομαδας) με τη μανα τους. η τριτη ειναι το κλουβι απο εξω και στη τεταρτη οι καρολινες αναστατωμενες που τισ βγαζουνε φοτο. το φιλτρο μου ειναι το γαλαζιο κουτι που φαινεται πισω απο τη λιμνη. θα στειλω φωτο και απο αυτο. το φιλτραρισμα παει πολυ καλα αλα μονο για τα στερεα δηλ κουτσουλιεσ αμους κτλ. η αλγη τα καταφερνει και περναει απο το φιλτρο. τωρα το καλοκαιρι που η αλγη ειναι στα φορτε της η λιμνη γινεται σαν πρασινη σουπα σε 4--5 μερες αλα ετσι κι αλιως αλαζω το νερο αφου τοχρησημοποιω για ποτισμα. θα ελεγα οτι σχεδον δεν πεφτει νερο στα φυτα του κηπου αν πρωτα δεν εχει περασει απο τη λιμνουλα οποτε δεν κανω σπαταλη με το νερο.το χειμωνα η αλγη δεν αναπτυσεται ιδιεταιρα . τα μελοντικα μου σχεδια ειναι να κανω ενα καθαρα φυσικο βιολογικο φιλτρο δηλαδη να υπαρχει μια διαδρομη του νερου μεσα απο ολο και ψιλοτερεσ σιτες μετα απο κροκαλες μετα απο ψιλοτερο χαλικι μετα απο μια δεξαμενη με υδροφυτα που να μεγαλωνουν ολο τον χρονο και κατοπιν να χυνεται ξανα στη λιμνη. ειμαι αυτεσ τισ μερες στο σταδιο κατσκευης μιας δευτερης μεγαλυτερησ λιμνης κολητα με αυτην αλα σε χαμηλοτερο επιπεδο ωστε το νερο που θα κυκλοφορει να χυνεται απο τη μια στην αλλη.
-------------------------
ο βιοτοπος εκτος απο τα ειδη των παπιων εχει και αρκετα ειδη φυτων. εχω μεσα . μια ελια 3 πικροδαφνες 3 δαφνες 2 γιασεμια μια συκια αγιοκλημα παπυρους βουρλα ενα αναριχωμενο με πορτοκαλι χωνακια για λουλουδια 2 θαμνους (δεν θυμαμαι το ονομα τους ειναι αυτοι με τα πλατια σκληρα φυλλα που εχουν στα παρκα) και εναν κισσο τ επομενα φυτα που λεω να φυτεψω μεσα ειναι μπαμπου

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη σταυρος γ : 27-08-08 στις 07:07 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01468 seconds with 11 queries