Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 02-05-12, 21:31
aak Ο χρήστης aak δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-04-2012
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Βασίλη καλησπέρα!
Θέλω να σε ευχαριστίσω πολύ για την άμεση απάντηση σου...Δυστυχώς έχω και άλλες ερωτήσεις για σένα.
Α. Χλωρίωση θα πρέπει να γίνεται ανα τακτά χρονικά διαστήματα;Ρωτάω γιατί αν το χλώριο είναι να μου στοιχήσει σε λίγους μήνες πολύ μήπως ήταν καλύτερα να πάρω μια λάμπα UV.
Β.Οπως θα δείς και στην εικόνα το σημείο του καταράχτη υπολογίζω να έχει πλάτος 40-50 cm ...Το ύψος θα είναι περίπου 60cm και θα τρέχει μέσα.Πώς να το φτιάξω μόνος μου?Δεν θα πρεπει να έχει κάποιο κουτί να γεμίζει και να ξεχιλίζει προς τα κάτω?
Γ.Συμφωνώ για το skimmer και θα ήθελα να μου πεις μοντέλο και πόσα λίτρα να χωράει...Αυτό έχει και φίλτρο σωστά?Οποτε δεν θα χρειαστώ κάποιο άλλο είδος φίλτρου, σωστά?
Δ.Τι έιδους αντλίες να επιλέξω..Θα ήθελα να είναι οικονομικής κατανάλωσης σε ρεύμα.
Ε.Η μία αντλία θα είναι μέσα στο skimmer και θα στέλνει στον καταράχτη και η άλλη απλά στο συντριβάνι?
ΣΤ. Επειδή έχω κάποιες ρίζες εκέι που βλέπεις από τα δέντρα το υπόστρωμα και το λαινερ θα αντέξει ή θα το μπαλώνω συνέχεια?Αυτος μου είπε πως έχει αντοχή 400%..Δεν έχει πρόβλημα μου έιπε ούτε στις πέτρες που θα βάλω μέσα ούτε στις ρίζες.

Παραθέτω και φωτό...Για σχέδιο πάντως δεν κάνω..Στα άλλα τα καταφέρνω

Ευχαριστώ πάρα πολύ Βασίλη...Ήθελα απο παλιά να φτιάξω μία λίμνη στο σπίτι κι εσύ με βοηθάς πάρα πολύ..
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  λίμνη.jpg
Εμφανίσεις:  701
Μέγεθος:  92,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  _φωτογραφία.jpg
Εμφανίσεις:  364
Μέγεθος:  88,2 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01658 seconds with 12 queries